Bundesliga: gól 538 nap után, bent maradt a Wolfsburg!

2017.05.29. 22:19
Vierinha joggal ünnepeltethette magát, másfél év után ismét elsült a lába (Fotó: AFP)
A Wolfsburg idegenben is legyőzte 1–0-ra az Eintracht Braunschweiget a Bundesliga osztályozóján, így kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel bent maradt a német élvonalban.

A Wolfsburg nyerőemberének az első meccsen a tizenegyesből győztes gólt szerző Mario Gomez bizonyult. A 31 esztendős német válogatott csatár ezúttal nem alkotott maradandót, a visszavágó első félidejében húsz alkalommal ért labdába, de egyszer sem a Braunschweig tizenhatosán belül.

a szünet után aztán hamar pontot tett a párharc végére a Wolfsburg, amely a 49. percben Vierinha bombagóljával megszerezte a vezetést. A portugál középpályás ezt megelőzően 2015 decemberében, a Manchester United elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen talált be a „farkasok” színeiben. Azóta 538 nap telt el (0–1).

A Bundesligából legutóbb 2014-ben kieső Braunschweig sorsa ezzel meg is pecsételődött, Maximilian Sauer 81. percbeli kiállítása pedig az utolsó szög volt a másodosztályban harmadik helyen végző együttes koporsójába.

Az utolsó tíz percben a Wolfsburg több nagy helyzetet is elhibázott, de a bennmaradás kérdése ekkora már eldőlt, így az előző szezonban BL-negyeddöntőt játszó csapat a következő idényben is az első osztályban szerepelhet.