A Dortmund gyenge meccsen vitt haza három pontot Freiburgból

2014.03.09. 15:28
A Dortmund kiharcolta a győzelmet a Freiburg ellen (Fotó: Action Images – archív)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az utolsó előtti helyen álló Freiburgnak hiába van pontra szüksége a bentmaradásért vívott küzdelemben, ezúttal egyet sem tartott otthon. A Dortmund sem játszott jól a felejthető meccsen, de Kehl kiváló helyzetfelismerése három pontot ért.

A Freiburg a kiesés ellen harcol, ezért minden pontra égető szüksége van a csapatnak. A Dortmundnak szinte csak matematikai esélye van a bajnoki címre, de a biztos BL-indulás sokkal fontosabb. Ennek megfelelően mindkét csapat győzelemre játszott.

Az első félóra óriási küzdelmet, némi csontzenét hozott, de folyamatos játékot és helyzeteket egyáltalán nem. Nagyon nehezen alakult ki folyamatos játék, mert két-három passznál többet nem tudtak célba juttatni a csapatok. Ezek után nem is csoda, hogy leginkább a két tizenhatos között folyt a játék. Végül azt a „bravúrt" is sikerült elérni a csapatoknak, hogy egy egész félidő múlt el értékelhető kapura lövés nélkül.

A második félidőben aktívabban kezdett a Freiburg, de helyzetig ezúttal sem jutott. Mondjuk a Dortmund sem jeleskedett ilyesmibe, de Baumann, a Freiburg kapusa a vendégek segítségére sietett. Az 58. percben ugyanis Kehl kapott labdát középen, 25 méterre a Freiburg kapujától, és ballal kapura ívelt. Baumann kint állt a kapujából, és hiába nyújtózott, szépen a kapuba hullott felette a labda. Potyaízű gól volt. 0–1

Ezután a Freiburg megpróbálta csipkedni magát, de az egész meccsen nem volt kaput eltaláló lövése a hazaiaknak. Igazság szerint a Dortmundnak sem sok, csakhogy a három pontot a sárga-feketéknek fogják beírni, a játék képe alapján megérdemelten.

A Dortmund tehát nem tágít a Bayern nyomából, a Freiburgnak pedig eggyel kevesebb esélye maradt arra, hogy begyűjtse a bentmaradáshoz szükséges pontokat.