Bundesliga: fordított és nyert Augsburgban a Dortmund

2016.03.20. 19:29
A Dortmund nem tágít a Bayern mögül (Fotó: AFP)
Továbbra is ötpontos távolságból követi a Borussia Dortmund a listavezető Bayern Münchent a német labdarúgó Bundesligában: a BVB 3–1-es győzelmet aratott Augsburgban, a 27. forduló záró mérkőzésén.

A Dortmund azzal kezdte a mérkőzést, hogy kapott egy olyan gólt, amit rúgni szokott: az Augsburg lekontrázta a fekete-sárgákat, a négy a három ellen végigvitt akció végén Caiuby passzából Alfred Finnbogason talált be. Sokáig úgy tűnt, hogy a házigazda előnnyel is mehet pihenni, ám a 45. percben Henrih Mhitarjan megpattanó lövése befért a bal alsóba.

A vendégcsapat a mérkőzés utolsó harmadában döntött: a 69. percben Mats Hummels ívelt remekül Adrián Ramosnak – egy irányító is büszke lett volna a passzra –, a támadó lövésre tette a labdát Gonzalo Castro elé, aki teketóriázás nélkül a kapuba is lőtt. A 75. percben egy szögletet követően Ramos fejesét elképesztő bravúrral szedte ki Alex Manninger, balszerencséjére a kipattanó pont a csatár elé került, aki másodszor már nem hibázott – a Dortmund 3–1-re nyert és tartja az ötpontos távolságot a Bayernhez képest, az Augsburg pedig egyre kellemetlenebb helyzetbe kerül.

A délutáni mérkőzésen a Leverkusen Stuttgartban győzött meglehetősen simán, és feljött ezzel a hatodik helyre a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Augsburg
–Borussia Dortmund 1–3 (Finnbogason 16., ill. Mhitarjan 45., Castro 69., A. Ramos 75.)