Bundesliga: folytatta remek szériáját a Stuttgart

2016.01.30. 20:36
A VfB Stuttgart hazai pályán 2–1-re legyőzte a Hamburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A 66. percben Daniel Didavi fejese után Aaron Huntról a saját kapujába pattant a labda, de erre még jött a hamburgi válasz: a nem sokkal korábban becserélt – az élvonalban legutóbb 2014 novemberében gólt elérő – korábbi magyarországi légiós, a lett Artjoms Rudnevs előre vetődve fejelt a kapuba.

A meccset egy másik cserejátékos, a nemrégiben a Dinamo Kijevtől igazolt Artem Kravec döntötte el a Stuttgart javára: az ukrán légiós remek fejessel szerezte meg első gólját a Bundesligában.

A kiesőzónából menekülő Stuttgart sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg – és kétpontos fórt szerzett Kleinheisler László csapata, a délután a Herthával 3–3-as döntetlent játszó Werder Bremen előtt –, a Hamburg ellentétes utat jár be: egymás után harmadszor veszített.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
19. FORDULÓ, szombati mérkőzések

VfB Stuttgart–Hamburg 2–1 (Hunt 66. – öngól, Kravec 88., ill. Rudnevs 75.)
Korábban közölt eredmények
Werder Bremen–Hertha BSC 3–3 (Bartels 67., C. Pizarro 75. – 11-esből, S. García 77., ill. Darida 29., Plattenhardt 42., S. Kalou 71.)
Bayer Leverkusen–Hannover 3–0 (Kiessling 44., J. Hernández 63., 87. – az elsőt 11-esből)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 0–0

Borussia Dortmund–Ingolstadt 2–0 (Aubameyang 77., 86.)
Darmstadt–Schalke 0–2 (M. Meyer 43., L. Sané 53.)

1. Bayern München 18 16 1 1 48– 9 +39 49
2. Borussia Dortmund 19 14 2 3 52–24 +28 44