Bundesliga: először szerzett pontot a Schalke Lipcsében

2018.10.28. 18:23
Gulácsi Péter jól őrizte a kapuját (Fotó: AFP)
Nem hozott gólt a magyar szempontból legérdekesebb vasárnapi mérkőzés a német labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában, az RB Leipzig hazai pályán 0–0-t játszott a Schalkéval.

Harmadik nekifutásra sem tudott nyerni Lipcsében, de ezúttal legalább egy pontot szerzett a Schalke, amely a Bundesliga 9. fordulójában gól nélküli döntetlent játszott az RB Leipzig vendégeként. A gelsenkircheniek 2016 decemberében 2–1-re, idén január 13-án pedig 3–1-re kaptak ki.

A hazaiak két magyar válogatottal, a kapus Gulácsi Péterrel és a védő Willi Orbánnal álltak fel, és sokkal agilisebben futballoztak az elsősorban védekezésre berendezkedő vendégeknél.

Ennek ellenére az első nagy helyzetet a Schalke hagyta ki, a 28. percben szögelt után Embolo fejelt a kapu mellé, a másik oldalon pedig a fiatal kapus, Alexander Nübel ügyetlenkedése eredményezett majdnem hazai vezetést. A második félidő elején Gulácsi Péternek is szerencséje volt, miután McKennie fejese a lécen csattant – maradt a gól nélküli döntetlen.

A Nürnberg 1–1-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal, a vendégek a 92. percben egyenlítettek.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ

Nürnberg–Eintracht Frankfurt 1–1 (Zrelák 78., ill. Haller 92.)
RB Leipzig–Schalke 0–0
Később
18.00:
Werder Bremen–Bayer Leverkusen (Tv: Sport1)

Szombat
Hoffenheim–VfB Stuttgart 4–0
(Brenet 48., Joelinton 51., Belfodil 57., 60.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 2–2 (J. Sancho 27., 61., ill. S. Kalou 41., 91. – a másodikat 11-esből)
Mainz–Bayern München 1–2 (Boetius 48., ill. Goretzka 39., Thiago 62.)
Hannover–Augsburg 1–2 (Bebou 72., ill. R. Khedira 8., Finnbogason 63. – 11-esből)
Düsseldorf–Wolfsburg 0–3 (Weghorst 41. – 11-esből, Brekalo 73., Ginczek 80.)
Péntek

Freiburg–Mönchengladblach 3–1 (Petersen 1. – 11-esből, Waldschmindt 57., Holer 94., ill. Th. Hazard 20. – 11-esből)

1. Borussia Dortmund 9 6 3 29–10 +19 21
2. Bayern München 9 6 1 2 17–10 +7 19
3. Mönchengladbach 9 5 2 2 20–12 +8 17
4. Werder Bremen 9 5 2 2 17–14 +3 17
5. RB Leipzig 9 4 4 1 16–9 +7 16
6. Hertha 9 4 4 1 15–10 +5 16
7. Eintracht Frankfurt 9 4 2 3 20–13 +7 14
8. Hoffenheim 9 4 1 4 18–13 +5 13