Bundesliga: drámai végjáték, Bayern-gól a 18 éves debütánstól!

2019.12.18. 22:30
Joshua Zirkzee nagyon fontos gólt szerzett az első bajnoki mérkőzésén (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában a Bayern München drámai végjátékban 3–1-re legyőzte a Freiburgot.

Sallai Roland betegség miatt nem állhatott Christian Streich és a Freiburg szolgálatára a hétközi fordulóban. A 16. percig kellett várni a bajorok vezető góljára: Alphonso Davies szélsebesen futott el a bal szélen, remek beadását pedig Robert Lewandowski rúgta a kapuba, 0–1!

A Bayern jól tartotta a labdát, és bár volt néhány lehetősége a hazaiaknak, maradt az egygólos vendégelőny a szünetre. Az 59. percben azonban egyenlített a Freiburg, a Bayern-védők nem igazán álltak a helyzet magaslatán, Vincenzo Grifo pedig kapásból Manuel Neuer kapujába lőtt, 1–1.

A hátralévő időben labdabiztosan futballozott a Freiburg, több lehetősége is volt, a drámai fordulat azonban a vendégeknek kedvezett. Joshua Zirkzee a 90. percben lépett pályára, ez volt a 18 éves holland első meccse a Bundesligában. Két perccel később gólt szerzett, ezzel tette még emlékezetesebbe a debütálását! Serge Gnabry még betalált az utolsó percben, így 1–3 lett a végeredmény.

Zirkzee 18 évesen és 210 naposan talált be, ezzel immár ő a német élvonal legfiatalabb holland gólszerzője.

A Borussia Mönchengladbach Alassane Pléa és Lars Stindl góljával nyert, ezzel pontszámban visszaért a Leipzig mellé, a Schalke pedig idegenben ikszelt a Wolfsburggal.

Az Eintracht Frankfurt hiába vezetett már két góllal is, a Köln négy találattal válaszolt, és 4–2-re megnyerte a találkozót.

A hétvégén az őszi szezon utolsó fordulója jön – ami pedig már ezelőtt is biztos volt, hogy fél távnál nem a címvédő Bayern München áll majd a tabella élén.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ

Borussia Mönchengladbach–Paderborn 2–0 (Pléa 46., Stindl 67. – 11-esből)
Wolfsburg–Schalke 1–1 (Mbabu 82., ill. Kabak 51.)
Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 2–4 (Hinteregger 6., Paciencia 30., ill. Hector 44., Bornauw 72., D. Draxler 81., Jakobs 94.)
Freiburg–Bayern München 1–3 (Grifo 59., ill. Lewandowski 16., Zirkzee 92., Gnabry 94.)