Bundesliga: Boateng: 200! Lahm: 450! Bayern München: 0 és vége!

2015.10.30. 22:22
Boateng: 200! Lahm: 450! Bayern München: 0! (Fotó: Reuters)
Vége a bajor csodasorozatnak, a Bayern München 0–0-s döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában, így elveszítette hibátlan mérlegét.

A Bayern 10 fordulót követően százszázalékos maradt a Bundesligában, ráadásul a bajorok összesen négy gólt kaptak az idény kezdete óta a ligában, melynek tabelláját már hét ponttal vezették a rivális Dortmund ellen.

A jubilálók találkozója volt ez, a hazaiaknál Stefan Aigner 100. Bundesliga-, a bajoroknál Jerome Boateng a 200. német bajnokiján lépett pályára, Philipp Lahm pedig 450. tétmeccsén húzta fel a Bayern-mezt.

Az ünnepi hangulat nem fogta meg a játékosokat, az első félidő álmos passzolgatást hozott, kisebb lehetőségek voltak, de a ziccerek most kivételesen elmaradtak, egyedül Arturo Vidal fejesénél kellett résen lennie a hazai kapusnak.

A fordulás után meglepetésre a hazaiak voltak veszélyesebbek, egy szöglet után kis híján a vezetést is megszerezték, a megpattanó labda azonban végül a kapufa mellet suhant el.

A Bayern képtelen volt felpörögni, a Frankfurt pedig a kezdeti lelkesedés után lassított. Lewandowski a 89. percben tökéletes átvétel után ugyan a kapuba pöccintett, a partjelző azonban beintette a lest, így maradt 0–0.

A bajorok ezzel elveszítették hibátlan mérlegüket, legutóbb 2015 májusában, a Freiburg ellen zártak háromnál kevesebb ponttal egy bajnokit.