Bundesliga: berlini pontszerzés emberhátrányban, a 97. percben

2014.09.19. 22:41
Nagy izgalmak után a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában is nyeretlen maradt a Freiburg és a Hertha BSC. A két csapat meccsén a hazai Freiburg állt közelebb a győzelemhez, ám a fővárosiak kétszer is egyenlítettek, másodszor a 97. percben, emberhátrányból.

Marc-Oliver Kempf szöglet utáni fejesből szerzett vezetést a 30. percben, amire a berliniektől Ronny válaszolt, a brazil szabadrúgásból tekert a bal felső sarokba hat perccel később. Marc-Oliver Kempf szöglet utáni fejesből szerzett vezetést a 30. percben, amire a berliniektől Ronny válaszolt, a brazil szabadrúgásból tekert a bal felső sarokba hat perccel később.

A 79. percben Felix Klaus fejezte be az akciót Karim Guédé okos előkészítését követően, és miután Nico Schulz a 92. percben utolsó emberként elgázolta Mike Frantzot, úgy tűnt, a Freiburgé lesz a három pont. Ám a csattanó hátra volt: Ronny a 94. percben már közel járt az egyenlítéshez – lövése után Roman Bürki tolta ki a labdát a léc alól –, a hosszabbítás legvégén, a 97. percben viszont bivalyerős, megpattanó szabadrúgása után utat talált a labda a kapuba – 2–2!