Bundesliga: Aubameyang duplával, Huszti gólpasszal nyitotta a szezont

2016.08.27. 17:40
Aubameyang formája nem tűnik idény elejinek (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 1. fordulójában a Borussia Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang duplájának köszönhetően legyőzte a Mainzot. Huszti Szabolcs győztes csapat tagja volt, és gólpasszt adott az Eintracht Frankfurt–Schalke találkozón, Kleinheisler László 86 percet játszott a Kölnben vereséget szenvedő Darmstadtban.

Pierre-Emerick Aubameyang ott folytatta a Dortmund–Mainz találkozón, ahol az előző idényben abbahagyta: bal oldali Schürrle-beadás után vércseként csapott le a labdára, megelőzte Jean-Philippe Gbamint, majd befejezte az akciót. Mondhatni, Gbamin kapott egy gyors leckét a Bundesliga-elit sebességéből a francia másodosztály után (a Mainz a Lenstól szerződtette a nyáron).

A Dortmund még sosem veszített bajnokit a Mainz ellen, ha megszerezte a vezetést, most sem, Aubameyang a 88. percben nyugtatott meg mindenkit tizenegyesből szerzett második találatával, a Mainz szépítő gólja nem osztott, nem szorzott.

Kleinheisler László kezdőként (és jobbszélsőként) kapott lehetőséget a Darmstadtban, mely gyorsan hátrányba került a Köln elleni mérkőzésen. A mérkőzés előtt időjárási figyelmeztetést adtak ki a régióra, és az ítéletidő meg is jött, az 56. percben Ittrich játékvezetőnek félbe kellett szakítania a találkozót villámlás miatt. A 12 perces kényszerszünet után a Köln megszerezte a második gólt is, Artjoms Rudnevs passzát Anthony Modeste értékesítette, ezzel el is dőlt a találkozó. Kleinheislert ápolást követően a 86. percben le kellet cserélni.

Huszti Szabolcs szintén kezdő volt a Frankfurtban, amely az első félidőben eléggé ráborította a pályát a kifejezetten gyengén teljesítő Schalkéra. A magyar középpályás a 13. percben gólpasszt adott Alexander Meiernek, aki 88. Bundesliga-találatát érte el, ezzel az Eintracht hosszú történelmének negyedik legeredményesebb játékosa lett.

Husztit az 56. percben lecserélték, Meier pedig a 68. percben elhibázott egy tizenegyest. Ha ez nem lett volna elég baj, Michael Hectort még ki is állította Wolfgang Stark játékvezető, ám a gelsenkircheniek nem tudtak élni az emberelőnnyel, és vesztesen hagyták el a pályát.

A HSV René Adler gólpassza után került előnybe az Ingolstadt ellen – ez volt a kapuvédő 3. asszisztja a Bundesligában, az akciót az Union Berlintől szerződtetett amerikai válogatott Bobby Wood fejezte be. Lukas Hinterseer a hajrában kipattanóból egyenlített, így ez lett az első meccse a Bundesliga-idénynek, amelyen mindkét mérkőző fél gólt szerzett – és ez lett a szezon első döntetlenje is.

Az Augsburg–Wolfsburg meccsen olyan sokáig nem történt semmi, hogy Daniel Didavi 35. percben szerzett gólja egyben az első veszélyes lövés volt a találkozón... A Wolfsburg végül 2–0-ra győzött, Ricardo Rodriguez ugyanis a 89. percben bevágott egy szabadrúgást. Az Augsburg egymást követő ötödik nyitó mérkőzését veszítette el a bajnokságban.

NÉMET BUNDESLIGA
1. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Mainz 2–1
(Aubameyang 17., 89. – a másodikat 11-esből, ill. Muto 93.)
KÉSŐBB JÁTSZOTTÁK
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 2–1 (A. Hahn 45+1., Stindl 85., ill. Pohjanpalo 79.)

1. Bayern München 1 1 6–0 +6 3
2. Wolfsburg 1 1 2–0 +2 3
1. FC Köln 1 1 2–0 +2 3
4. Mönchengladbach 1 1 2–1 +1 3
Borussia Dortmund 1 1 2–1 +1 3
6. Eintracht Frankfurt 1 1 1–0 +1 3
7. Ingolstadt 1 1 1–1 0 1
Hamburg 1 1 1–1 0 1