Bundesliga: a Werder kibabrált a Dortmunddal, közel a Bayern címvédése

2019.05.04. 20:27
Nem bírt a Dortmund a Werderrel, kezd elúszni a bajnoki cím (Fotó: AFP)
Nem tudott nyerni a Werder Bremen otthonában a Borussia Dortmund (2–2) a német labdarúgó Bundesliga 32. fordulójában. A BVB hátránya így immár négy pont az éllovas Bayern München mögött, és már csak két kör van hátra a bajnokságból.

A Bayern München Hannover elleni győzelmével a Dortmundnak is három pontra lett volna szüksége, hogy ott maradjon a címvédő nyomában a bajnoki címért folytatott harcban. Ennek fényében vágott neki a találkozónak a vendégcsapat, amely már a 6. percben megszerezte a vezetést. A Werder nem tudta kihozni a labdát saját térfelén, Christian Pulisic egy szép szóló után hét méterről a bal alsóba lőtt.

Támadásban maradt a BVB, a 41. percben növelte előnyét: Paco Alcácer végzett el szabadrúgást 23 méterről, a jobb oldalról, és mesterien tekert a bal felsőbe. A szünetben így kettővel vezetett a Dortmund(0–2).

A szünet után 25 percet kellett várni az első gólra, a Werder Bremen szépített Kevin Möhwald révén – 17 méterről leadott lövését látszólag könnyedén foghatta volna Roman Bürki, de a kapus lábai között a kapuba csorgott a labda. A csattanó öt perccel később jött, egy újabb védelmi hiba után Claudio Pizarro egyenlített – a perui csatár megdöntötte saját rekordját a Bundesliga legidősebb gólszerzőjére vonatkozóan (41 évesen és 213 naposan talált be szombaton).

A döntetlennel a Dortmund hátránya négy pontra nőtt két fordulóval a vége előtt az éllovas Bayern München mögött.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Werder Bremen–Borussia Dortmund 2–2
(Möhwald 70., Pizarro 75., ill. Pulisic 6., Paco Alcácer 41.)
KORÁBBAN
Bayern München–Hannover 96 3–1
(Lewandowski 27., Goretzka 40., Ribéry 84., ill. Jonathas 51. – 11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 2–2 (Ginter 72., Drmic 84., ill. Kaderábek 32., Amiri 79.)
Hertha BSC–VfB Stuttgart 3–1 (Ibisevic 40., Duda 45+1., Kalou 67., ill. M. Gomez 70.)
Wolfsburg–Nürnberg 2–0 (Klaus 38., Tisserand 78.)

1. Bayern München 32 23 5 4 83–31 +52 74
2. Borussia Dortmund 32 21 7 4 76–42 +34 70
3. RB Leipzig 32 19 8 5 62–27 +35 65
4. Eintracht Frankfurt 31 15 9 7 58–35 +23 54
5. Mönchengladbach 32 15 7 10 51–40 +11 52
6. Wolfsburg 32 15 7 10 54–46 +8 52
7. Hoffenheim 32 13 12 7 68–47 +21 51