Bundesliga: a Schalke kései góllal gyűrte le az Union Berlint

D. Á.D. Á.
2019.11.29. 22:32
Suat Serdar lett a Schalke nyerő embere (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában a Schalke 2–1-re legyőzte az Union Berlint.

A Schalke a 23. percben, Benito Raman bombagóljával szerezte meg a vezetést – a belga támadó a visszafejelt labdát kapásból, bődületes erővel zúdította a léc alá (1–0). Az Union Berlin nem adta magát könnyen, a 36. percben óriási esélye nyílt a gólszerzésre. Ekkor ugyanis büntetőt ítéltek a fővárosiaknak, amelyet Marcus Ingvartsen higgadtan értékesített (1–1).

A szünet után sokáig úgy nézett ki, hogy mindkét csapatnak be kell érnie az egy ponttal, ám a 86. percben Suat Serdar került helyzetbe, pontos befejezése után a gelsenkircheni csapat visszavette a vezetést (2–1). Másodszor már nem sikerült egyenlítenie az Union Berlinnek, ami azt jelentette, hogy a Schalke örülhetett a 13. forduló nyitó meccsén.