Bundesliga: a ráadásban nyert a Darmstadt, tovább él a remény

2017.04.16. 19:26
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában a Darmstadt hazai pályán egy, a ráadás utolsó percében szerzett góllal 2–1-re legyőzte a Schalkét, így életben tartotta a bennmaradási reményeit.

A találkozó 11. percében a sereghajtó szerzett vezetést: egy jobb oldali laposa beadást az üresen érkező Mario Vrancic passzolt a kapuba (1–0). A második félidő 57. percében óriási egyenlítési esély nyílt a Schalke előtt, Guido Burgstaller azonban tizenegyest hibázott. Közel húsz perccel később így is sikerült egalizálni, Coke fejelt közelről a hálóba (1–1). Mario Vrancic passzolt a kapuba (1–0). A második félidő 57. percében óriási egyenlítési esély nyílt a Schalke előtt, Guido Burgstaller azonban tizenegyest hibázott. Közel húsz perccel később így is sikerült egalizálni, Coke fejelt közelről a hálóba (1–1).

Ekkor úgy tűnt, a Darmstadt behozhatatlan hátrányba kerül a 16., még osztályozós helyen álló Augsburghoz képest, és ő lesz az európai topligák első biztos kiesője. A 81. percben azonban Torsten Frings csapata emberelőnybe került Thilo Kehrer kiállítása miatt, majd a háromperces ráadás végén Jerome Gondorf a léc alá vágta a labdát, így a Darmstadt 2–1-re nyert, és életben tartotta – az amúgy meglehetősen halovány – reményt a bennmaradásra.

WERDER BREMEN–HAMBURG

Michael Gregoritsch fejes góljával már a 6. percben vezetést szerzett a Hamburg, a szünet előtt azonban Max Kruse – aki 2017-ben már a hetedik gólját szerezte a 12. Bundesliga-meccsén, míg tavaly összesen háromszor volt eredményes – egalizált.

A 75. percben a csereként beálló Florian Kainz éles szögből kilőtte a rövid sarkot, így a Werder Bremen 2–1-re nyert és sorozatban negyedik hazai bajnokiján szerzett három pontot, összességében pedig már kilenc meccse veretlen a Bundesligában.

NÉMET BUNDESLIGA
29. FORDULÓ
Darmstadt–Schalke 2–1 (Vrancic 11., Gondorf 93., ill. Coke 75.)
KORÁBBAN
Werder Bremen–Hamburg 2–1 (M. Kruse 41., Kainz 75., ill. Gregoritsch 6.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayer Leverkusen–Bayern München 0–0
Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 (Reus 2., Papasztathopulosz 34., Aubameyang 86., ill. Fabián 29.)
Mainz–Hertha BSC 1–0 (Latza 45+1.)
Wolfsburg–Ingolstadt 3–0 (Suttner 45+1. – öngól, Malli 68., Gómez 80.)
Augsburg–Köln 2–1 (Hinteregger 5., Verhaegh 23. – 11-esből, ill. Max 65. – öngól)
Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 5–3 (Szalai 9., 24., Demirbay 58., 89., Uth 75.. ill. Vestergaard 31., Stindl 35., Dahud 78.)
RB Leipzig–Freiburg 4–0 (Poulsen 36., Werner 42., N. Keita 51., Demme 90.)

1. Bayern München 29 21 6 2 71–15 +56 69
2. RB Leipzig 29 19 4 6 55–30 +25 61
3. Hoffenheim 29 14 12 3 56–31 +25 54
4. Borussia Dortmund 29 15 8 6 62–33 +29 53
5. Hertha 29 13 4 12 37–35 +2 43
6. Freiburg 29 12 5 12 36–51 –15 41
7. 1. FC Köln 29 10 10 9 42–36 +6 40