Bundesliga: a sereghajtóé 2019 utolsó győzelme

2019.12.22. 19:59
Sabiri (19) remek góllal szerzett vezetést a hazaiaknak (Fotó: AFP)
A sereghajtó Paderborn hazai pályán 2–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának, s így a 2019-es naptári év, utolsó mérkőzésén.

Már a 9. percben megszerezte a vezetést a házigazda, Abdelhamid Sabiri balról, befelé cselezve tekert a hosszú felsőbe (1–0). Hiába próbálkozott az Eintracht, kilenc kísérletéből csupán egy találta el a kaput az első félidőben, melynek végén a Paderborn talált másodszor is a hálóba: Kai Pröger szabadrúgása után Bastian Schonlau fejelt védhetetlenül a bal kapufa belső oldalához (2–0).

Fordulás után próbálta növelni a tempót a frankfurti csapat, de hiába, a Paderborn kontrajátéka ekkor is komoly veszélyt jelentett Félix Wiedwald kapujára. Az 55. percben Sabiri zárhatta volna le a találkozót, de szabadrúgásból, ígéretes helyről a kapu fölé lőtt. Nem sokkal később Ben Zolinski villant, de a vendégkapusnak ezúttal sem kellett játékba avatkoznia.

A 72. percben összejött a szépítés az Eintrachtnak! Obite N'Dicka balról érkező beadását Bas Dost kotorta közvetlen közelről Leopold Zingerle kapujába (2–1).

A hajrában hazai oldalról Cauly Oliveira-Souza dönthette volna el a három pont sorsát, míg a 94. percben az előre húzódó szélső hátvéd, Danny da Costa lábában lehetett volna ott az Eintracht egyenlítő találata, de végül egyikből sem lett semmi...

A Paderborn behúzta a mérkőzést – ezzel pedig a harmadik győzelmét ünnepelheti a 2019–2020-as idényben.

Az előző évad meglepetéscsapata, az Eintracht Frankfurt a 13. pozícióban tölti a karácsonyt – csupán három pont előnnyel az osztályozós, 16. helyenálló Düsseldorffal szemben és tíz pontra az újabb Európa-liga-kvalifikációtól.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ
Paderborn–Eintracht Frankfurt 2–1 (Sabiri 9., Schonlau 41., ill. Dost 72.)

Korábban
FortunaDüsseldorf–Union Berlin 2–1 (Hennings 38., Thommy 90., ill. Parensen 48.)

Szombaton játszották
Hertha BSC–Mönchengladbach 0–0
Bayern München–Wolfsburg 2–0 (Zirkzee 85., Gnabry 89.)
1. FC Köln–Werder Bremen 1–0 (J. Córdoba 36.)
Mainz–Bayer Leverkusen 0–1 (Alario 93.)RB Leipzig–Augsburg 3–1 (K. Laimer 68., Schick 80., Poulsen 90., ill. Niederlechner 8.)
Schalke 04–Freiburg 2–2 (Serdar 26., Kutucu 80., ill. N. Petersen 54. – 11-esből, Grifo 67. – 11-esből)