Bundesliga: a hajrában veszített pontokat a Schalke

2018.01.21. 19:56
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 19. fordulójában a Schalke hiába vezetett hetven percen keresztül, a Hannover a hajrában kiegyenlített, s ezzel a gelsenkircheniek lecsúsztak a tabella második helyéről.

Naldo a 336. meccsét játszotta a Bundesligában, ezzel beérte Zé Robertót a német élvonalban legtöbb mérkőzésen pályára lépő brazilok listáján. Sokáig úgy tűnt, hogy teljes lehet a védő ünnepe, ugyanis Marko Pjaca 16. percben szerzett gólja hetven percen keresztül előnyt jelentett a Schalke számára, ám a 86. percben Niclas Füllkrug kiegyenlített – a csatár a megelőző két meccsén négy gólt jegyzett.Marko Pjaca 16. percben szerzett gólja hetven percen keresztül előnyt jelentett a Schalke számára, ám a 86. percben Niclas Füllkrug kiegyenlített – a csatár a megelőző két meccsén négy gólt jegyzett.

A gelsenkircheniek már három találkozó óta nyeretlenek a bajnokságban, és ezzel a döntetlennel lecsúsztak a tabella második helyéről. A Hannover október 21. után újra pontot szerzett idegenben és megerősítette pozícióját a középmezőnyben.

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
Schalke–Hannover 1–1 (Pjaca 16., ill. Füllkrug 86.)
Korábban
Bayern München–Werder Bremen 4–2(Th. Müller 41., 84., Lewandowski 63.,77., ill. Gondorf 25., Süle 75. – öngól)

1. Bayern München 19 15 2 2 44–14 +30 47
2. Bayer Leverkusen 19 8 7 4 39–27 +12 31
3. Schalke 19 8 7 4 30–25 +5 31
4. RB Leipzig 19 9 4 6 31–28 +3 31
5. Mönchengladbach 19 9 4 6 30–30 0 31
6. Borussia Dortmund 19 8 6 5 40–25 +15 30
7. Eintracht Frankfurt 19 8 6 5 24–20 +4 30
8. Augsburg 19 7 6 6 28–25 +3 27