Bundesliga: a Hannover idegenben legyőzte a Fürthöt

2013.04.26. 22:22
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójának nyitó mérkőzésén a Huszti Szabolcsot sérülés miatt nélkülöző Hannover 3–2-es győzelmet aratott a Stieber Zoltánt és Varga Józsefet sem nevező Greuther Fürth otthonában.

A 36. percben a Hannover szerezte meg a vezetést Mohammed Abdellaoue góljával, ám öt perccel később a Fürth házi gólkirálya, Nikola Djurdjics fejjel egyenlített, ezt követően pedig szűk 30 perc gólcsend következett.

A hajrában aztán ismét felpörögtek az események. A 70. percben Andre Hoffmann bólintott a kapuba Konstantin Rausch szögletét követően, ám a 83. percben érkezett Djurdjics, és remek egyéni alakítás végén újból egyenlített.

A Hannovernek azonban erre is volt válasza, és a 87. percben Mame Biram Diouf lefejelt labdáját követően Sergio Pinto hét méterről tiszta gólhelyzetben a bal alsó sarokba passzolt.

A Fürth így továbbra is nyeretlen hazai pályán, és már csak osztályozó árán maradhat bent az első osztályban, ám ezt az esélyét is elveszíti szombaton, ha az Augsburg pontot szerez a Stuttgart ellen.

BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Greuther Fürth–Hannover 2–3 (Djurdjics 41., 83., ill. Abdellaoue 36., Hoffmann 71., Pinto 87.)

1. Bayern München 30 26 3 1 89–14 +75 81
2. Borussia Dortmund 30 18 7 5 74–35 +39 61
3. Bayer Leverkusen 30 15 8 7 58–38 +20 53
4. Schalke 30 13 7 10 50–46 +4 46
5. Freiburg 30 12 9 9 40–36 +4 45
6. Eintracht Frankfurt 30 13 6 11 43–42 +1 45
7. Mönchengladbach 30 11 11 8 37–39 –2 44
8. Hamburg 30 13 5 12 36–46 –10 44