Bundesliga: a Freiburg kapusa „átállt”, győzelemre vitte a HSV-t

2013.10.27. 17:33
Baumann maga sem érti, mit művelt… (Fotó: Reuters – archív)
Egyre nagyobb bajban van a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a Freiburg, mely a 10. fordulóban a Hamburger SV-tól szenvedett hazai pályán 3–0-s vereséget.

A még nyeretlen Freiburgnak tulajdonképpen esélye sem volt: a 37. percben a hazai kapus, Oliver Baumann borzasztó hibájából Beister szerzett gólt, a fordulás után pedig előbb Lasogga, aztán Rafael Van der Vaart köszönt be – Baumann ebben a kettőben is benne volt (Lasogga góljánál ismét elképesztő dolgokat művelt), mondhatni, ő volt a HSV tizenkettedik játékosa... A 10. fordulót követően a Nürnberg és a Freiburg is nyeretlenül áll a Bundesligában.

A forduló záró mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach 4–1-es győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt ellen.

A mérkőzés igen jól kezdődött, tizennyolc perc alatt háromszor is a hálóba került a labda. A 11. percben a szabadrúgás-specialista Juan Arango tekert a sarokba, Stefan Aigner négy perccel később válaszolt, majd újabb három perc múlva Oscar Wendt lőtt ballal a rövidbe. A csapatok vettek egy mély lélegzetet, majd a Gladbach a második félidő közepén döntött: előbb Patrick Herrmann, majd Raffael talált be, a 66. percre kialakult a 4–1-es végeredmény. Sikerével a Mönchengladbach feljött az igen szoros középmezőnyben a negyedik helyre – a Bayern München, Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen hármas messze leszakította a többi csapatot.

NÉMET BUNDESLIGA, 10. FORDULÓ
Freiburg–Hamburger SV 0–3
(Beister 37., Lasogga 47., Van der Vaart 63.)
Borussia Mönchengladbach–Eintracht Frankfurt 4–1 (Arango 11., Wendt 18., Herrmann 60., Raffael 66., ill. Aigner 15.)

1. Bayern München 10 8 2 22–6 +16 26
2. Borussia Dortmund 10 8 1 1 25–8 +17 25
3. Bayer Leverkusen 10 8 1 1 22–10 +12 25
4. Mönchengladbach 10 5 1 4 23–15 +8 16
5. Hertha 10 4 3 3 17–12 +5 15
6. Wolfsburg 10 5 5 14–12 +2 15
7. Schalke 10 4 2 4 18–22 –4 14
8. VfB Stuttgart 10 3 4 3 20–14 +6 13