Bundesliga: a Dortmund négypontosra növelte előnyét az élen

2010.11.07. 17:28
A Borussia Dortmund lett a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójának nagy nyertese: a sárga-feketék 3–0-ra győztek a Hannover vendégeként, így négy pontra növelték előnyüket a tegnap vereséget szenvedő Mainz előtt a tabella élén.

A listavezető Dortmund azzal a tudattal lépett pályára Hannoverben, hogy egy esetleges győzelemmel növelheti előnyét a tegnap vereséget szenvedő Mainz előtt a tabella élén. A sárga-feketék ennek megfelelően lendületesen kezdték a mérkőzést, és a 11. percben a vezetést is megszerezték Kagava Sindzsi révén.

A BVB könnyedén növelhette volna előnyét még az első félidőben, de Jürgen Klopp tanítványai elszórakozták a helyzeteiket. Nem úgy a folytatásban: a 72. percben Lucas Barrios, kilenc perccel később pedig Robert Lewandowski is betalált, biztossá téve a Dortmund győzelmét.

A hajrában Jakub Blaszczykowski alakította ki a 4–0-s végeredményt, sőt a Dortmund győzelme lehetett volna még fölényesebb is, de Nuri Sahin tizenegyest hibázott a 78. percben.

A magyar válogatott utolsó idei mérkőzésére meghívót kapó Hajnal Tamás nem kapott helyet a BVB keretében, amely sikerének köszönhetően négy pontra növelte előnyét első számú üldözőjével szemben.

BUNDESLIGA
11. FORDULÓ
Hannover–Dortmund 0–4 (Kagava 11., Barrios 72., Lewandowski 81., Blaszczykowski 91.)