Bundesliga: a Dortmund lemosta az Ingolstadtot, élre állt

2015.08.23. 17:28
Az Ingolstadt 04, az eredmény meg 0–4: a Dortmund átvette a vezetést a Bundesligában (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund elrontotta az abszolút újonc Ingolstadt hazai Bundesliga-bemutatkozását: 4–0-ra győzött az Audi-Sportparkban, ezzel átvette a vezetést a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A másik Borussia ismét kikapott – a Mönchengladbachot ezúttal a Mainz győzte le, így az előző idény bronzérmese két forduló után sereghajtó.

Zsúfolásig telt az ingolstadti Audi-Sportpark a helyiek első élvonalbeli mérkőzésére, és egy félidőn keresztül a „sáncépítők” nevükhöz méltón is jártak el: kőkemény darálásra kényszerítették a Dortmundot, és 0–0-n tartották Thomas Tuchel csapatát, bár a vendégek fölényben játszottak.

A szünetben megbomlott az Ingolstadt védelme – a középhátvéd Benjamin Hübnert le kellett cserélni –, és negyedórán belül el is ment a mérkőzés a piros-feketéknek. Az 55. percben Henrih Mhitarjan előkészítése után Matthias Ginter köszönt be – a dortmundi védő 2013 februárja óta először szerzett gólt a német élvonalban. Öt perccel később Moritz Hartmann hozott össze egy tizenegyest, Marco Reus büntetett – erős, félmagas lövésébe hiába kapott bele Nyland kapus.

A 0–2 után már csak az volt a kérdés, hogy a Dortmund átveszi-e a vezetést a tabellán – ehhez kellett volna legalább még egy gól. Több elszórakozott helyzet után a 84. percben ez meg is született, Kagava Sindzsi lőtt a kapuba a hazai védők díszkíséretében.

A negyedik már csak hab volt a tortán, közvetlenül a lefújás előtt Pierre-Emerick Aubameyang vitt be még egy csapást az összeomlott hazaiaknak. Két forduló után három százszázalékos csapat – Borussia Dortmund, Bayern München, Bayer Leverkusen – maradt a Bundesligában.

A forduló záró mérkőzésén meglepetés született, a Mönchengladbach hazai pályán kapott ki a Mainztól. A Mainz a 43. percben Jairo góljával szerezte meg a vezetést, de a hazaiak egyik fő gólfelelőse, Patrick Herrmann viszonylag hamar egyenlített a fordulás után. A slusszpoén Christian Clemensé volt, aki a 79. percben góllal büntette a kihagyott hazai helyzeteket – a Mainz javított az első fordulóban elszenvedett veresége után, a Gladbach pedig sereghajtó.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Ingolstadt–Dortmund 0–4 (Ginter 55., Reus 60. – 11-esből, Kagava 84., Aubameyang 91.)
Mönchengladbach–Mainz 1–2 (P. Herrmann 54., ill. Jairo 43., Clemens 79.)

1. Borussia Dortmund 2 2 8–0 +8 6
2. Bayern München 2 2 7–1 +6 6
3. Bayer Leverkusen 2 2 3–1 +2 6
4. Schalke 2 1 1 4–1 +3 4
5. 1. FC Köln 2 1 1 4–2 +2 4
6. Wolfsburg 2 1 1 3–2 +1 4
7. Hertha 2 1 1 2–1 +1 4