Bundesliga: Dárdai Hertháján is átlépett a BVB, vezeti a tabellát

2015.08.30. 17:31
Nincs megállás: a Dortmund zsinórban 8. tétmeccsét is megnyerte (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund labdarúgócsapata a német Bundesliga 3. fordulójában 3–1-es győzelmet aratott a Dárdai Pál irányította Hertha BSC felett, így átvette a vezetést a bajnokságban a Bayern Münchentől. A sereghajtó helyen is egy Borussia: a Mönchengladbach Brémában is kikapott, így még mindig pont nélkül áll.

Dárdai Pál egy mocskos 0–0-ban reménykedett a Hertha dortmundi vendégjátéka előtt, ehhez „csak” Thomas Tuchel csapatának lehengerlő támadógépezetét kellett volna megakasztani. A Dortmund eddig minden szezonbeli tétmérkőzését megnyerte, eddig huszonhét gólt vágott – nem volt egyszerű a berliniek előtt álló feladat.

Nem is tudták megoldani, bár nem kezdtek rosszul. A Hertha két helyzetet is elhibázott az első félidő első felében – egyszer Roman Bürki kapus, egyszer Mats Hummels mentett az utolsó pillanatban –, ez pedig pont annyi volt, amennyit egy vendégcsapat sem engedhet meg magának Dortmundban.

A BVB a 27. percben csapott le egy korner után: a házigazdák kisszögletet végeztek el, Kagava Sindzsi a kapu felé nyesett balról, a beadásra a magukat elszámoló védők mellett Hummels érkezett, és közelről a hálóba fejelt. Dárdai Pál csúnya védekezési hiba miatt foghatta a fejét (1–0).

Ezzel tulajdonképpen vége is volt a Herthának: a Dortmund kényelmesen irányította a mérkőzést, a berliniek meg küzdöttek, de nem túl sok hittel. Főleg, hogy a második félidő is hazai góllal indult: három dortmundi lépett ki ziccerben (a berlini védelemnek nem sikerült a lesre állítás), Matthias Ginter középre passzolt, Pierre-Emerick Aubameyang pedig az üres kapuba (2–0).

A 78. percben szépített a Hertha: Vladimír Darida lőtt kapura, Bürki kitolta a labdát, de pont Salomon Kalou elé, aki az üres kapuba továbbította a kipattanót – más kérdés, hogy az elefántcsontparti a lövés pillanatában lesen állt (2–1). Ez volt az első gól, amit Bürki Dortmundba szerződése óta tétmérkőzésen kapott.

A Dortmund gyors egymásutánban három kimaradt helyzettel reagált, a harmadiknál a volt herthás Adrián Ramos valami iszonyatos erővel lőtte fejbe Sebastian Langkampot, aki annak rendje és módja szerint el is terült. A Hertha Alexander Baumjohann előretörésével veszélyeztetett, ám a visszagurítás nem sikerült – a berliniek nem tudtak igazi helyzetet kialakítani, így az egyenlítésre se volt esélyük. Sőt kaptak még egyet: a 93. percben a Dortmund szinte megalázó módon játszotta ki a berlini védelmet, az akció végén Ramos talált a kapuba (3–1). Szépséghiba, hogy itt meg kint volt a labda egyszer az akció során.

A Hertha végül elkönyvelhette, hogy legalább betalált Bürkinek (sovány vigasz), a Dortmund meg azt, hogy az utolsó pillanatban szerzett góllal megelőzte a Bayern Münchent, és a 3. forduló után is vezeti a Bundesligát. A nyolc, egymás után megnyert tétmérkőzés a szezon elején klubrekord-beállítást jelent a Borussia Dortmundnál.

Borussia az élen, Borussia a végén. Finoman fogalmazva sem sikerült jól a német Bundesliga 2014–15-ös idényében bronzérmes Borussia Mönchengladbach szezonrajtja: Lucien Favre csapata ezúttal Brémában szenvedett 2–1-es vereséget a Werdertől, így három forduló után sereghajtó, pont nélkül.

A Werder Bremen a 39. percben Aron Johannsson tizenegyesgóljával szerezte meg a vezetést, a válasz a 45. percben érkezett, Thorgan Hazard előkészítése után Lars Stindl köszönt be. A döntést az 53. perc hozta meg, egy szöglet után Jannik Vestergaard fejelt a kapuba. A hajrában még második sárga lappal kiszállt Granit Xhaka és mellérúgott egy tizenegyest Felix Kroos, de ez is belefért, a Werder megőrizte 2–1-es előnyét.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hertha BSC 3–1 (Hummels 27., Aubameyang 51., A. Ramos 93., ill. S. Kalou 78.)
Werder Bremen–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Johannsson 39. – 11-esből, Vestergaard 53., ill. Stindl 45.)

1. Borussia Dortmund 3 3 11–1 +10 9
2. Bayern München 3 3 10–1 +9 9
3. Wolfsburg 3 2 1 6–2 +4 7
4. 1. FC Köln 3 2 1 6–3 +3 7
5. Mainz 3 2 1 5–2 +3 6
6. Bayer Leverkusen 3 2 1 3–4 –1 6
7. Ingolstadt 3 2 1 2–4 –2 6
8. Eintracht Frankfurt 3 1 1 1 6–4 +2 4