Bundesliga: 6–2 a Kleinheisler nélküli Werdernek, kieső helyen a Stuttgart

2016.05.02. 22:14
A német labdarúgó Bundesliga 32. fordulójának záró, hétfői mérkőzésén a Werder Bremen 6–2-re legyőzte a VfB Stuttgartot. A Kleinheisler Lászlót nem nevező Werder elkerült a kieső helyről, a Stuttgart viszont a „vonal alá”, a 17. helyre süllyedt.

A brémaiak már a 10. percben megszerezték a vezetést Fin Bartels kapufás góljával, a választ bő negyedórával később Daniel Didavi postázta. A félidő hajrája aztán egyértelműen a Werderé volt, előbb jött a 33. percben Federico Barba öngólja (egy teljesen veszélytelen beadás után fejelte át a labdát a kifutó kapuson), majd Levin Öztunali ütemtelen lövése, a házigazda 3–1-es vezetéssel vonult szünetre.

A Stuttgart egy ideig még tartotta magát, Barba az 53. percben a „jó” kapuba is betalált és szépített, de tíz perccel később megint két gól volt a különbség, miután lecsapott a veterán Claudio Pizarro. A 80. percben Bartels második gólja után indulhatott a hazai ünneplés (aztán még Ujahé volt a slusszpoén) – a Werder 2009 óta először szerzett hat gólt bajnokin, és győzelmével elkerült a kieső helyről, a Stuttgartot taszítva oda.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

Werder Bremen–Stuttgart 6–2 (Bartels 10., 80., Barba 33. – öngól, Öztunali 42., C. Pizarro 64., Ujah 86., ill. Didavi 26., Barba 53.)

1. Bayern München 32 26 4 2 75–15 +60 82
2. Borussia Dortmund 32 24 5 3 80–31 +49 77
3. Bayer Leverkusen 32 17 6 9 52–36 +16 57
4. Mönchengladbach 32 15 4 13 63–49 +14 49
5. Hertha 32 14 7 11 41–40 +1 49
6. Schalke 32 14 6 12 46–47 –1 48
7. Mainz 32 13 7 12 43–41 +2 46
8. 1. FC Köln 32 10 11 11 36–40 –4 41