Bundesliga: 1618 napja nem volt ilyen, Kleinheisler a kispadról nézte

2016.01.24. 19:31
A Werder meglepte a Schalkét, megérdemelten nyert Gelsenkirchenben (Fotó: AFP)
A Werder Bremen meglepetésre 3–1-re legyőzte Gelsenkirchenben a Schalkét a német labdarúgó Bundesliga 18. fordulójának záró mérkőzésén. Kleinheisler Lászlót edzője a kispadra nevezte, a brémaiak magyar légiósát nem cserélték be.

A mérkőzés jól kezdődött a Schalkénak, a negyedik percben Johannes Geis beadása után Joel Matip lefejelte ellenfelét, és a hosszú sarokba talált. Egy ideig stabilan őrizte az egygólos előnyt a Schalke, hogy aztán a 40. perc után szétessen (közben Klaas-Jan Huntelaar bosszantotta szurkolóit kihagyott helyzetek sorával).

A 42. percben Claudio Pizarro kevéssel csavart mellé, de a következő akciót már nem úszták meg a hazaiak, Clemens Fritz zúdította a labdát tizenhét méterről nagy erővel a Schalke kapujába. Nem sokan számítottak arra, hogy pont a Werder csapatkapitánya lesz a gólszerző: Fritz 115 Bundesliga-mérkőzés és 1618 nap után szerzett ismét bajnoki gólt!

A második félidő pocsékul kezdődött a Schalkénak: a játékrész egy kihagyott Werder-ziccerrel indult, majd Leroy Sané rontott el irdatlanul csúnyán egy nagy helyzetet a hazaiak bánatára, hogy aztán az 54. percben Fritz remekül tálaljon Pizarro elé, aki ki is használta az adódó ziccert – 1–2!

A Schalke jött és jött, hiába, pedig akadt olyan szituáció, mikor a gelsenkircheniek centikre voltak az egyenlítő góltól – a 80. percben Matip gyakorlatilag a gólvonalon maradt le egy keresztbe lőtt labdáról. Egyenlítés helyett kegyelemdöfés jött: a 89. percben a mérkőzés hősévé váló Fritz adott középre, Anthony Ujah pedig a kapuba küldte a labdát. A gelsenkircheni védelmet egész biztosan nem dicsérik meg azért, amit a gól előtt mutattak...

A Werder – mely idegenben meglepően jól szerepel, 18 pontjából 14-et vendégként szerzett! – 3–1-re győzött, továbbra is osztályozós helyen áll, viszont meglépett a négy ponttal leszakadó, a kieső helyeket elfoglaló Hoffenheim, Hannover duótól.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA, 18. FORDULÓ
Schalke 04–Werder Bremen 1–3
(Matip 4., ill. Fritz 43., C. Pizarro 54., Ujah 89.)
KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 3–2 (A. Meier 66., 73., 93., ill. Dante 25., Schürrle 79.)

1. Bayern München 18 16 1 1 48–9 +39 49
2. Borussia Dortmund 18 13 2 3 50–24 +26 41
3. Hertha 18 10 3 5 26–18 +8 33
4. Mönchengladbach 18 9 2 7 35–33 +2 29
5. Bayer Leverkusen 18 8 4 6 26–21 +5 28
6. Schalke 18 8 3 7 24–26 –2 27
7. Wolfsburg 18 7 5 6 28–24 +4 26
8. Mainz 18 7 3 8 23–24 –1 24