Hummels visszatérése meghozta a Dortmund szerencséjét

2014.01.31. 20:30
Deniz Dogan (Braunschweig, balra) küzd Robert Lewandowskival (Dortmund) (Fotó: Reuters)
Németországban a Borussia Dortmund az újonc Braunschweighez látogatott a 19. forduló nyitó mérkőzésén, és hatalmas küzdelemben kettő egyre nyerni tudott. A hazaiak találatát Benjamin Kessel szerezte, a vendégektől Pierre-Emerick Aubameyang duplázott.

BUNDESLIGA, 19. FORDULÓ
Eintracht Braunschweig–Borussia Dortmund 1–2 (Kessel 54., ill. Aubameyang 31., 65.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Finoman szólva sincs bombaformában a Borussia Dortmund, a 19. forduló nyitó mérkőzésén azonban a sereghajtó Eintracht Braunschweighez látogatott, ráadásul a frissiben felépült Mats Hummelsszel a kezdőben. A középhátvéddel ebben az idényben átlagosan 2.4 pontot szereztek a dortmundiak, nélküle 1.1-et, ha ő vezényelte a hátsó sort, 106 percenként, nélküle viszont 55 percenként kaptak gólt. Hummels visszatérése egy csapásra nem olajozta meg csapata játékát, az első félórában a hazaiak sokkal veszélyesebben futballoztak, két gólhelyzetet is kialakítva a BVB színeiben 301. bajnokiját vívó, ezzel a klub örökranglistáján a negyedik helyre lépő Roman Weidenfeller kapuja előtt.

A 31. percben azonban varázsolt a Borussia: egy csodás egyérintős akció végén Robert Lewandowski beadását Pierre-Emerick Aubameyang közvetlen közelről a hálóba bólintotta. 0–1!

Nem sokkal később megduplázhatta volna góljai számát a támadó, azonban Lewandowski újabb passzát azonban lesről juttatta a kapuba.

A szünet után gyorsan kialakított egy ziccert a Dortmund, Marco Reus azonban elhibázta azt – nemsokára jött a büntetés, az első gólnál hibázó Deniz Dogan, Benjamin Kessel védőkettős a másik kapu előtt már jóval magabiztosabban mozgott egy szögletet követően. 1–1!

Zsinórban tízedik bajnokiján is kapitulált tehát a dortmundi védelem...

A 65. percben azonban ismét a Borussia vezetett, egy újabb gyors támadás ezúttal egy okos Reus-passzal és egy még okosabb Pierre-Emerick Aubameyang-gurítással zárult: 1–2.

Hamar lezárhatta volna a bajnokit a Dortmund, ám Lewandowski és Reus hiába hozták kölcsönösen kihagyhatatlan helyzetbe egymást, kihagyták mindketten, akár csak a maga két ziccerét Henrih Mhitarjan. Ráfázhatott volna a vendégcsapat, de megúszta a BVB, mert az ötösön Karim Bellarabi a labda helyett a kapust talált el kapásból, Jan Hochscheidt pár lépésről Weidenfellert találta telibe, a 90. percben Ermin Bicakcic fejese pedig a kapufát.

Ha nem is könnyedén, de begyűjtötte a három pontot a több helyzetet kihagyó sereghajtó otthonában a ziccerek tömegét elrontó Dortmund.

1. Bayern München 18 16 2 46–9 +37 50
2. Bayer Leverkusen 18 12 1 5 34–19 +15 37
3. Borussia Dortmund 19 11 3 5 42–23 +19 36
4. Mönchengladbach 18 10 3 5 35–21 +14 33
5. Schalke 18 9 4 5 35–28 +7 31
6. Wolfsburg 18 9 3 6 29–22 +7 30
7. Hertha 18 8 4 6 27–21 +6 28
8. Mainz 18 8 3 7 27–32 –5 27