A Leverkusen 3-0-ra vezetett, de így is kiesett a kupából

2011.07.30. 18:17
Büszkén feszíthetnek: a Dynamo legyőzte, így búcsúztatta a Leverkusent (Fotó: Imago)
A hatszoros győztes Werder Bremen óriási meglepetésre elbúcsúzott a labdarúgó Német Kupától már az 1. körben, miután 2–1-es vereséget szenvedett 10 ezer néző előtt a Voith-Arenában a harmadik ligás 1. FC Heidenheimtől. Nem járt jobban a Bayer Leverkusen sem, amely 3–0-s előnyről (!) kapott ki hosszabbítás után a Dynamo Dresdentől.

A Werder már a második meghatározó német csapat, amely „elszállt" a kupában: pénteken a Wolfsburg esett ki a Red Bull millióival tömött – de egyelőre negyedosztályú – RB Leipzig ellen.

A brémaiak Markus Rosenberg góljával az 57. percig vezettek a Heidenheim ellen, de Christian Sauter ekkor szabadrúgásból egyenlített, Marc Schnatterer pedig két perc múlva megszerezte a hazaiak győztes gólját – mivel Marko Marin még 0–1-nél az 51. percben elhibázott egy büntetőt, elmondhatjuk, hogy a Werdernek egészen pocsék tíz perce volt...

Némi szerencsével ment tovább a Hamburg, amely 2–1-re nyert a sok helyzetet elpuskázó Oldenburg ellen. Nagy Dániel, a HSV fiatal magyar légiósa a kispadon ült a találkozón.

Sima győzelemmel abszolválta az első fordulót a Kaiserslautern, amely a fővárosban verte meg 3–0-ra az NDK egykori meghatározó (a Stasi „szponzorálta") csapatát, a BFC Dynamót.

A Frankfurt nehezen szenvedte magát tovább, de Theofanisz Gekasz kétszer is betalált az utolsó öt percben, így az Eintracht győzelemmel zárta a Halle elleni mérkőzést. A szintén „friss" második ligás (az Eintrachthoz hasonlóan az előző szezonban kiesett) St. Pauli máris elköszönt a kupától: hiába egyenlített a 88. percben, egy 89. percben kapott góllal alulmaradt a Trierrel szemben.

A Nürnberg korán hátrányba került Bielefeldben, de a hazai gólt Feulner 14 perc alatt háromszor „adta vissza", a bajorok meg a második félidőben 5–1-re növelték előnyüket. Az Ahlen megszégyenítő, 10–0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Paderborntól, a Duisburg a Babelsberget búcsúztatta.

A szombati drámát a Dynamo Dresden és a Bayer Leverkusen szolgáltatta, pedig sokáig úgy tűnt, semmi izgalom nem lesz. A Leverkusen Eren Derdiyok és Sidney Sam révén tizenkét perc alatt kétgólos előnybe került, majd amikor André Schürrle hozzátette a harmadikat, úgy tűnt, a több mint 24 ezer drezdai nézőnek nem sok öröme lesz a meccsben. Aztán a semmiből „megjött" a Dynamo: a 68. percben Schuppan, a 70.-ben Koch fejelt Yelldell kapujába, a 86. percben pedig Robert Koch második gólját megszerezve közvetlen közelről egalizált – 0–3-ról 3–3!

A hangulat már így is jó volt, aztán Alexander Schnetzler találata után a 117. percben őrjönghettek a hazai drukkerek, az előretörő szélső hátvéd ugyanis átemelte Yelldellt, így már vezetett a Dresden – majd meg is nyerte a kitűnő összecsapást!

DYNAMO DRESDEN–BAYER LEVERKUSEN 4–3 – H. U.

Este a bajnoki címvédő Borussia Dortmund simán lépett túl a 3. ligás Sandhausen együttesén: a BVB Robert Lewandowski két góljával és Kagava Sindzsi találatával győzött 3–0-ra idegenben.

A negyedik ligás Holstein Kiel nagy csapást mért a Cottbusra, az Energie nem lehet büszke a háromgólos vereségre. Ráadásul a cottbusiaknak egy órán belül elment a hajó...

Izgalmas mérkőzést játszott egymással a Rostock és a Bochum, a Hansa kétszer is vezetett, de nem tudta megtartani az előnyt, majd elbukta a tizenegyespárbajt és kiesett. Az Emden hosszabbításra kényszerítette az FSV Frankfurtot, a vendégek a kényszerű túlórán feldühödve négy gólt rámoltak be az elfáradó kiscsapatnak. Az Augsburg a 120. percben szerzett góllal jutott túl az Oberhausenen.