Nemzetisport.hu 2010.09.05 14:59 Frissítve: 2015.03.30 01:36

Tragédia: Tomizava Soja nem élte túl a misanói bukást

Több forrásból megerősített információk szerint elhunyt Tomizava Soja, aki a gyorsaságimotoros-világbajnokság délutáni Moto2-es futamán szenvedett súlyos balesetet. A Misanóban bukó japán versenyző halálhírét a kórház is megerősítette. Tomizava mindössze 19 éves volt.

Tomizava Soja (1990–2010) (Fotó: Imago)

A Moto2-géposztály versenyén a 11. körben történt a végzetes bukás: Tomizava megcsúszott, és Scott Redding, valamint Alex De Angelis is áthajtott rajta. De Angelis fel tudott kelni, Reddinget láb- és csípősérülésekkel látták el, Tomizava viszont már nem tért magához. A futamot a baleset ellenére nem intették le.

TOMIZAVA BUKÁSA
A végzetes baleset

A 19 éves japán egyike volt a legígéretesebb versenyzőknek, ő volt az idén induló új, Moto2-es kategória első győztese a szezonnyitó Katari Nagydíjon.

Tomizava Soját a riccionei kórházba szállították az esés után, de hiába. Délután 14.15 perckor a kórház hivatalosan is bejelentette, hogy a motoros nem élte túl a balesetet.

Claudio Macchiagodena, a MotoGP felelős orvosa az olasz sajtónak röviden elmondta, hogy Tomizava a baleset következtében mellkasi és koponyatöréseket szenvedett, állapotát pedig belső vérzés súlyosbította, és a motoros rögtön kómába esett.

Ugyan szállításra alkalmas állapotba hozták a versenyzőt, a kórházban már nem tudtak segíteni rajta, csak a halál tényét állapíthatták meg.

Scott Reddinget szintén kórházba vitték a baleset után, ám az állapota nem súlyos. Alex De Angelis pedig az ütközés után a saját lábán hagyta el a helyszínt, őt nem kellett kórházba szállítani.

Tomizava a gyorsaságimotoros-világbajnokságok történetének 46. halálos áldozata. Szomorú tény, hogy az előző két, halálos balesetet szenvedő versenyző is japán volt: Kato Daidzsiro (2003-ban) és Vakai Nobojuki (1993-ban).

„Csak most hallottam a hírt, és amikor ilyesmi történik, semmi más nem számít. Nagyszerű fiú volt, borzalmas balesetet szenvedett" – kommentálta a történteket a megdöbbent Valentino Rossi. A MotoGP kategória eredményhirdetésén az összes zászlót félárbocra eresztették.

„Mindannyian nagyon szomorúak vagyunk, ilyenkor csak ürességet érez az ember. Két pilóta halt meg egy hét alatt, szörnyű érzés. Remélem, nem kell hasonlókat átélnünk még sokáig" – nyilatkozta Dani Pedrosa.

A misanói versenynap így egyperces gyászszünettel kezdődött (a 13 éves, Indianapolisban elhunyt Peter Lenz emlékére) és tragédiával zárult. Fekete nap volt.

TOMIZAVA SOJA
Született: 1990. december 30., Csiba, Japán
Elhunyt: 2010. szeptember 5., Riccione, Olaszország
Pályafutása a gyorsaságimotoros-világbajnokságon: 125 kcm (2006–2007), 250 kcm (2007–2009), Moto2 (2010)
Futamgyőzelmeinek száma: 1 (Katari GP, 2010, az első Moto2-es verseny)
Összpontszáma karrierje során: 116

2012.05.06 18:35:04

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.

2011.11.06 12:23:29

Moto GP

Sebestyén a 18. lett Valenciában • Stoner rendkívüli izgalmak között nyert, borult a papírforma a Moto2-ben.