Nemzetisport.hu 2011.11.06 12:28 Frissítve: 2014.09.26 01:44

Terol világbajnok, riválisa bukott az idényzárón

Világbajnok lett Nicolás Terol a gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 kcm-es kategóriájában. A 23 éves versenyző a második helyen végzett az idényzáró valenciai futamon, ám Johann Zarco, aki esélyes volt a világbajnoki cím megszerzésére, bukott, így megkönnyítette spanyol riválisa dolgát. Moto2-ben Michele Pirro karrierje első futamgyőzelmét aratta, a királykategóriában Casey Stoner idén tizedszer nem talált legyőzőre.

Terol lett a 125 kcm-es kategória utolsó világbajnoka (Fotó: Reuters)

125 KCM

Nicolás Terol lett a 125 kcm-es kategória utolsó világbajnoka, hiszen a következő idénytől a sorozatot felváltja a Moto3. A spanyol versenyző úgy érkezett az idényzáró valenciai nagydíjra, hogy ha a 11. helyen vagy annál előbb végez, biztosan világbajnok, hiszen a pontversenyben második Johann Zarco hátránya húsz pont volt.

Terol a kilencedik helyről rajtolt a valenciai futamon, míg Zarco a harmadik pozícióból indulhatott, így érdekessé tehette volna a Spanyol Nagydíjat. A francia versenyző azonban nem tette ezt meg, a harmadik körben ugyanis bukott, és nem tudta folytatni a futamot, így már ekkor eldőlt, hogy Terol a világbajnok.

Terol csapattársai, Héctor Faubel és Maverick Vinales a mezőny elején motoroztak. Végül utóbbi állt az élre és nyerte meg a futamot, Terol a második helyen zárt, míg Faubel a harmadik lett. Sebestyén Péter a 18. helyen végzett.

„Nehéz hétvége volt, az időjárási körülmények egyáltalán nem kedveztek, folyamatos változás volt, mára még a szél is megérkezett. Sok idő elment az állítgatásokkal, és bizony nekem is idő kellett, hogy visszarázódjak, hiszen augusztus óta nem versenyeztem. A mai futamra tudtam igazán felvenni a ritmust, innen lenne jó kezdeni. Összességében örülök ennek a hétvégének, hiszen a futamon jó időket tudtam motorozni" - mondta Sebestyén a verseny után.

Terol végül negyvenpontos előnnyel szerzett világbajnoki címet, Johann Zarco bukása ellenére a második helyen zárt a pontversenyben, míg Vinales lett a harmadik. A spanyol motoros megérdemelten lett vb-győztes, a 2011-es idényben 16-ból nyolc futamot megnyert, háromszor pedig a dobogó második fokára állhatott fel.

MOTO2

Az olasz Michele Pirro nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíját a Moto2-es kategóriában. A 25 éves versenyző karrierje első futamgyőzelmét aratta. A második Mika Kallio lett, a harmadik a svájci Dominique Aegerter.

A világbajnoki cím sorsa már a futam előtt eldőlt, ugyanis Márquez a sepangi viadal első szabadedzésén elesett, s bár az időmérőn még részt vett, a futamon már nem indult el. Látóideg-sérülése ráadásul máig nem jött rendbe, így visszalépett a valenciai versenytől, és a német Stefan Bradl lett a vb-győztes.

MOTOGP

Casey Stoner nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának Spanyol Nagydíját. Az ausztrál versenyző – aki korábban már megszerezte a világbajnoki címet – rendkívül izgalmas hajrában mindössze tizenöt ezreddel múlta felül Ben Spiest.

Stoner sokáig vezetett a futamon, ám a remekül versenyző Spies sorra előzött meg mindenkit, végül ausztrál riválisát is és az élre állt. A vb-győztes Stoner a célegyenesben felzárkózott az amerikai mellé, és tizenöt ezreddel előbb haladt át a célvonalon, így megnyerte a futamot. Spies a második helyen zárt, Dovizioso lett a harmadik, Pedrosa pedig az ötödik.

Stoner Pazar idényt produkált a királykategóriában: a 2011-es idény 17 futamából 10-et megnyert, s mindössze kétszer nem végzett dobogós helyen.

A TELJES MEZŐNY TISZTELETKÖRE MARCO SIMONCELLI EMLÉKÉRE

Bradl, Stoner és Terol: 2011 gyorsaságimotoros-világbajnokai (Fotó: Reuters)

10. Hirosi Aojama 98

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2012.05.06 18:35:04

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.