Nemzetisport.hu 2012.04.29 17:53 Frissítve: 2015.01.26 01:09

Stoner nagy csatában tartotta maga mögött Lorenzót

Az ausztrál Casey Stoner nyert vasárnap MotoGP-ben a gyorsasági motoros-világbajnokság második versenyén, a Spanyol Nagydíjon. A jerezi viadalon a Moto2-ben és a Moto3-ban Pol Espargaro és Romano Fenati révén spanyol, illetve olasz siker született. A Moto2-ben rendezett versenyt az esőzés miatt a 17. körben leintették.

Casey Stoner nyert Jerezben (Fotó: Reuters)

MOTOGP

A világbajnoki címvédő ausztrál Casey Stoner győzelmével ért véget a Spanyol Nagydíj a királykategóriában. Az első futamot megnyerő Jorge Lorenzo végig ott volt a nyomában, de nem tudta megelőzni. Dani Pedrosa is megőrizte a harmadik helyet a brit Cal Crutchlow-val szemben.

A királykategória versenyét már nagyjából száraz körülmények között rendezték. Pedrosa a harmadik körben három pozíciót is veszített, miközben Stoner állt az élre. A címvédő az elején ki tudott építeni magának egy kis előnyt, de utána Lorenzo fokozatosan egyre közelebb került hozzá, ám egyszer sem volt olyan gyors, hogy meg tudta volna előzni.

A másik nagy csata a harmadik helyért zajlott, Crutchlow mindent megtett azért, hogy befogja Pedrosát, de végül itt sem változott a sorrend. A vb-pontversenyt négy ponttal Lorenzo vezeti.

MOTO2

Pol Espargaró nem sokkal a leintés előtt állt az élre a Moto2 kategóriában, megnyerve az eső miatt a 17. körben véget érő futamot. A második helyen a szintén hazai közönség előtt versenyző, a vb-pontversenyt vezető Marc Márquez végzett, míg harmadikként Thomas Lüthi futott be.

MOTO3

A fiatal olasz Romano Fenati pályafutása első futamgyőzelmét szerezte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, miután az első helyen végzett a Moto3 kategóriában. A vizes aszfalt sok pilótának okozott gondot, majdnem a mezőny fele nem tudta befejezni a futamot.

A sérüléseket illetően annyi biztos, hogy Jack Miller eltörte a kulcscsontját, Danny Kent többszörös zúzódást szenvedett, csakúgy mint Arthur Sissis a mellkasán és a kezén, míg Kenta Fudzsit röntgenre vitték.

6. Zulfahmi Khairuddin 16

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2012.05.06 18:35:04

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.