Nemzetisport.hu 2012.05.06 18:36 Frissítve: 2015.03.15 01:33

Stoner és Cortese is előzött a győzelmével Estorilban

Casey Stoner legyőzte Jorge Lorenzót a gyorsaságimotoros-vb királykategóriájában a Portugál Nagydíjon, így átvette a vezetést az összetettben a Yamaha spanyol pilótájától. A harmadik helyen a vb-ben is harmadik Daniel Pedrosa ért célba.

Stoner a rajtnál elszökött a mezőnytől, s bár Lorenzo néhány kör után ledolgozta hátrányát, megelőznie nem sikerült a világbajnoki címvédőt.

Cortese (11) 55 ezreddel verte meg Vinalest

„Borzasztó hétvégém volt, a második helyezés nem várt eredmény, ez a legjobb, ami történhetett. Casey túl erős volt, lehetetlen lett volna legyőzni. Csak a sikánban lett volna esélyem megelőzni, de nem akartam kockáztatni, túl értékes ez a második hely ahhoz, hogy eldobjam magamtól" – mondta Lorenzo.

Stoner – aki ezzel minden, a versenynaptárban szereplő pályán nyert már versenyt – viszont úgy látta, szerencse is kellett a győzelméhez: „Miután Jorge utolért, folyamatosan hatalmas nyomás alatt tartott, és a meleg aszfalton nagyon szenvedtem a gumikon. Az első néhány kör szenzációs volt, de aztán egyre inkább lelassultam. Folyamatosan változtattam az ívemet, hogy ezzel megzavarjam, nehéz volt kibírni a célig.″

A királykategória hétszeres világbajnoka, Valentino Rossi a 7. helyen ért célba.

Moto2-ben a spanyol Marc Márquez győzött a Portugál Nagydíjon, és tovább növelte előnyét az összetettben. Márquez honfitársát, egyben legnagyobb vb-riválisát, Pol Espargarót megelőzve nyert Estorilban, négypontos előnyét az összetettben kilenc egységre növelte.

A Moto3-as kategóriában a német Sandro Cortese hihetetlen hajrá után 55 ezredmásodperccel megverte Maverick Vinalest, így átvette a vezetést az összetett pontversenyben.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB, PORTUGÁL NAGYDÍJ
 MOTOGP
1. Casey Stoner ausztrál Honda 45:37.513 perc
2. Jorge Lorenzo spanyol Yamaha   1.421 mp h.
3. Daniel Pedrosa spanyol Honda   3.621 mp h.
4. Andrea Dovizioso olasz Tech 3 Yamaha 13.846 mp h.
5. Cal Crutchlow brit Tech 3 Yamaha 16.690 mp h.
6. Alvaro Bautista spanyol Gresini Honda 21.884 mp h.

Az élcsoport 3 futam után: 1. Casey Stoner  66 pont, 2. Jorge Lorenzo 65, 3. Daniel Pedrosa 52
 MOTO2
1. Marc Márquez spanyol Suter 44:04.086 perc
2. Pol Espargaró spanyol Kalex   1.987 mp h.
3. Thomas Lüthi svájci Suter   2.072 mp h.
4. Johann Zarco francia Motobi   9.227 mp h.
5. Andrea Iannone olasz Speed Up 10.481 mp h.
6. Alex De Angelis San Marinó-i Suter 21.180 mp h.

A vb-élcsoport 3 futam után: 1. Marc Márquez 70 pont, 2. Pol Espargaró 61, 3. Thomas Lüthi 43
 MOTO3
1. Sandro Cortese német KTM 41:34.536 perc
2. Maverick Vinales spanyol FTR Honda   0.055 mp h.
3. Luis Salom spanyol Kalex KTM 11.038 mp h.
4. Muhammad Zulfahmi malajziai KTM 12.195 mp h.
5. Efrén Vazquez spanyol FTR Honda 20.934 mp h.
6. Niccolo Antonelli olasz FTR Honda 20.976 mp h.

Az élcsoport 3 futam után: 1.  Sandro Cortese 57 pont, 2. Maverick Vinales 55, 3. Luis Salom 49

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2012.05.06 18:35:04

Moto GP

Az ausztrál a királykategóriában, a német a Moto3-ban győzte le legnagyobb riválisát.

2012.04.29 17:51:09

Moto GP

Kicsúszások és sérülések Moto3-ban, hamarabb leintett verseny Moto2-ben, és nagy párharcok a „nagyoknál”.

2012.04.10 12:21:25

Moto GP

A katari idénynyitón a 10. helyen célba érő kilencszeres világbajnok elkeseredett.

2012.04.08 22:15:34

Moto GP

Márquez nyerte az idénynyitót a Moto 2-ben, a Moto 3-ban a tavalyi bronzérmes diadalmaskodott.