Nemzetisport.hu 2009.08.30 22:00 Frissítve: 2013.09.20 02:15

Lorenzo nyert, Talma két pontot szerzett

A gyorsaságimotoros-világbajnokság indianapolisi futamán a királykategóriában a spanyol Jorge Lorenzo diadalmaskodott, mögötte a San Marinó-i Alex De Angelis és az amerikai Nicky Hayden zárt. Talmácsi Gábor nagyszerű rajtot követően folyamatosan esett vissza, és végül a 14. helyen végzett.

Jorge Lorenzo nyerte az indianapolisi futamot (Fotó: Action Images - archív)

Talma nagyszerűen kapta el a rajtot, és a 17. helyről a tizenkettedikre jött fel, míg az élről induló Dani Pedrosa nagyon simán tartotta meg első helyet. A magyar motoros az olasz Niccolo Canepát megelőzve a 11. helyen zárta a kört, szorosan tapadva Randy de Puniet-re.

Talmácsi: Végig küszködtem a motorral

Jól indult a verseny, az első felében meccsben voltam a többiekkel. Végig küszködtem a motorral, mert folyamatosan egykerekezett, amikor gázt adtam. A nagy küzdelemben a géppel, pozíciókat veszítettem, és a köridőm is romlott. Fejlődnünk kell, már a következő versenyen előrelépésre lesz szükség. Ezen dolgozunk, Misanóban folytatjuk a jövő héten.

A 3. körben Mika Kallio mindkettejüket megelőzte, ám Gábor mégsem csúszott hátrébb, mert az élen haladó Dani Pedrosa az egyik kanyarba túl nagy lendülettel ment be, kicsúszott, és csak 48 másodperces lemaradással tudta folytatni a versenyt.

A 9. körben Valentino Rossi is eldobta motorját – még így is 12 másodperccel Pedrosa elé ért vissza az utolsó előtti helyre –, s közben Talmát sajnos elkezdték utolérni a mögötte lévők, és két körrel később már csak a 13. helyen állt.

Fél távnál a senkitől nem veszélyeztetett Lorenzo haladt az élen, mögötte több mint 10 másodperccel haladt Alex De Angelis, a hátsó zónából Valentino Rossi feladta a versenyt, Talmácsit pedig folyamatosan előzték társai, és Pedrosával szembeni előnye is rohamosan csökkent.

A 21. körben be is következett az elkerülhetetlen előzés, az egész mezőny leggyorsabban haladó versenyzője, Pedrosa elment Talma mellett.

Két körrel később Canepa motorja mondta fel a szolgálatot, így hozzásegítve Talmácsit a pontszerző 15. helyhez. Pedrosa továbbra is eszméletlen tempóban zárkózott fel, és végül az 10. pozícióban végzett.

Marco Melandri három körrel a leintés előtt hatalmasat bukott, így Gábor végül a tizennegyedik lett, így két pontot szerzett.

A nyolcadliteresek között jó hajrájának köszönhetően a spanyol Pol Espargaró végzett az élen. A második helyen a brit Bradley Smith, a harmadikon az olasz Simone Corsi zárt.

A negyedliteresek között az élről induló olasz Marco Simoncelli nyert, a második helyet a japán Aojama Hirosi, a harmadikat pedig a spanyol Álvaro Bautista szerezte meg. Németh Balázs a 16., Tóth Imre a 17. helyen végzett, mindketten körhátrányban fejezték be a futamot.

MOTOGP, INDIANAPOLIS

MOTOGP

1. Jorge Lorenzo spanyol Yamaha 47:13.592 perc
2. Alex De Angelis San Marinó-i Honda 9.435 másodperc hátrány
3. Nicky Hayden amerikai Ducati 12.947 mp. h.
...14. Talmácsi Gábor magyar Honda 1:15.086 perc hátrány

250KCM
1. Marco Simoncelli olasz Gilera 45:43.599 perc
2. Aojama Hirosi japán Honda 1.943 másodperc hátrány
3. Álvaro Bautista spanyol Aprilia 4.661 mp h.
...16. Németh Balázs magyar Aprilia 1 kör hátrány
...17. Tóth Imre magyar Aprilia 1 kör h.

125KCM
1. Pol Espargaró spanyol Derbi 42:07.925 perc
2. Bradley Smith brit Aprilia 0.120 másodperc hátrány
3. Simone Corsi olasz Aprilia 0.448 mp h.