Világfutball: 51. bajnoki címét ünnepli Dél-Amerika kultcsapata

2017.12.11. 12:08
A Penarol 51. alkalommal nyerte meg az uruguayi labdarúgó-bajnokságot, ezzel tovább növelte előnyét az ország örökranglistáján második helyezett, az idei clausurában harmadik Nacional (46) előtt.

A Libertadores-kupát ötször, a világkupát háromszor megnyerő montevideói klub vasárnap gól nélküli döntetlen után tizenegyesekkel múlta felül (4–2) az ugyancsak fővárosi Defensor Sportingot az apertura és a clausura szakasz legjobbjának mérkőzésén.

Eredetileg a jövő héten dőlt volna el a bajnoki cím a vasárnapi találkozó győztese és az egész év során legtöbb pontot szerzett együttes összecsapásával, de utóbbi is a Penarol volt.

Mexikóban a Tigres nyerte sorozatban harmadszor a nyitó szakaszt (apertura) azzal, hogy a döntő visszavágóján, vendégként 2–1-re győzött városi riválisa, a Monterrey ellen. Az első, hazai találkozón 1–1-es döntetlen született. A Tigres hatodszor lett bajnok.

Bolíviában az apertura után a clausurában is a Bolivar bizonyult a legjobbnak.