Felkészülés: a búcsúzó Podolski nagy góljával verték meg a németek Angliát

2017.03.22. 22:45
Lukas Podolski szenzációs góllal búcsúzott a német válogatottól (Fotó: AFP)
Lukas Podolski utolsó válogatott labdarúgó-mérkőzésén Németország 1–0-ra legyőzte Angliát.

A szerdai mérkőzés elsősorban Lukas Podolskiról szólt, aki a tavaly nyári, franciaországi Európa-bajnokság után jelentette be, hogy nem kíván többet szerepelni a nemzeti csapatban, amelynek keretébe most utoljára válogatta be Joachim Löw szövetségi kapitány. A 31 éves, világbajnok támadó 2004 óta 129 mérkőzésen 48 gólt szerzett címeres mezben – a szerdai csatát megelőzően. Utolsó válogatottbeli fellépésén csapatkapitányként vezethette ki övéit a Borussia Dortmund stadionjának gyepére.

Az elején Podolski becsülettel próbálkozott, többször is célba vette a kaput, de vagy nem sikerült jól eltalálnia a labdát, vagy a védők helyezkedtek megfelelően.

Adam Lallana könnyen vezetést szerezhetett volna az angoloknak a 31. percben, ám hiába masírozott be a német tizenhatoson belülre a befejezés nem sikerült, a kapufát találta el.

Nem sokkal az első félidő vége előtt Dele Alli vezette a labdát egy az egyben Marc-André ter Stegenre, de ez a ziccer is kimaradt.

A második félidőben Julian Brandt került helyzetbe, de lövése éppen elkerülte Joe Hart kapuját.

Apropó, Joe Hart. Nagy önbizalommal állt az angol kapuba, mert különben aligha engedte volna meg magának ezt a cselt Timo Wernerrel szemben még korábban:

A 69. percben bekövetkezett az, amiben titkon olyan nagyon sokan reménykedtek, legalábbis a németek oldalán: Lukas Podolski gólt lőtt! Nem is akármilyet...

Podolskit – ahogy ilyenkor illik – nem hagyta végig a pályán Joachim Löw. A 84. percben nagy taps közepette jött le a gyepről.

31 évesen, 130. válogatott mérkőzésén a 49. találatával álomszerűen búcsúzott a Nationalelftől.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
NÉMETORSZÁG–ANGLIA 1–0
Dortmund,
Signal Iduna Park
NÉMETORSZÁG:
Ter Stegen – Kimmich, Rüdiger, Hummels, Hector – Weigl (Emre Can, 66.), Kroos – Sané, Podolski (Rudy, 84.), Brandt (Schürrle, 59.) – Werner (Th. Müller, 77.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
ANGLIA: Hart – M. Keane, Cahill, Smalling (Stones, 84.) – Walker, Livermore (Ward-Prowse, 83.), Dier, Bertrand (Shaw, 83.) – Alli (Lingard, 71.), Lallana (N. Redmond, 66.) – Vardy (Rashford, 70.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
G: Podolski (69.)

Edinburghben a Vasasnál légióskodó Manjrekar Jamesszel a soraiban felálló kanadai válogatott 1–1-es döntetlent játszott a házigazda skótokkal. James végigjátszotta a találkozót, amelyen még nem a korábbi tatabányai edző, Octavio Zambrano irányította az észak-amerikaiakat, hanem a megbízott szövetségi kapitány, Michael Findlay.