Videó: 10 éves a brazil bajnokság legmegdöbbentőbb győzelme

2015.11.26. 18:57
Pontosan ma tíz éve, 2005. november 26-án játszották a Náutico–Gremio (0–1) másodosztályú brazil labdarúgó-mérkőzést, amely a bajnokság történetének egyik legdrámaibb végkifejletét hozta.

A recifei mérkőzés rendkívül feszült légkörben zajlott. A bajnokságnak ebben a szakaszában négy csapat vívott rájátszást oda-vissza rendszerben. Öt forduló ment már le, az utolsó kör előtt a következő volt az állás:

1. Gremio 9 pont
2. Santa Cruz 7
3. Náutico 6
4. Portuguesa 5

A záró fordulóban Náutico–Gremio és Santa Cruz–Portuguesa meccseket rendeztek párhuzamosan. Nemcsak a másodosztály bajnoki címe volt a tét, a második is kivívhatta az élvonalbeli tagságot.

A Santa Cruz 2–1-re győzött, így tehát a Gremiónak is nyernie kellett a bajnoki címért. A 30 ezer néző olyan meccset látott az Estádio dos Aflitosban, amelyből nagyon kevés fordul elő a futballtörténelemben.

A Náutico kihagyott egy büntetőt az első félidőben. A második játékrész 78. percében piros lapot kapott egy Gremio-játékos, majd két perccel később egy erősen vitatható kezezés után még egyet kiállítottak a vendégektől. Ezzel büntetőhöz jutott a Náutico. Az ítélet annyira felkorbácsolta a kedélyeket, hogy a játékvezető még két gremióst kiállított, így a vendégek már csak hét (!) emberrel maradtak. Az esetnél 20 percig állt a játék.

A büntető végül kimaradt, majd egy meglepő ellentámadás során egy Náutico-játékos is a kiállítás sorsára jutott. A hazaiak annyira megzavarodtak, hogy a később a Manchester Unitedet is megjárt Anderson, miután megkapta a labdát, kicselezett két védőt, és a kapuba lőtt!

Ezzel együtt a Gremiónak még tíz percet ki kellett húznia. Ezt sikerrel tette meg, így megnyerte a hihetetlen csatát, s vele együtt a másodosztály bajnoki címét is.

Ide kattintva megnézheti a teljes mérkőzést!