UEFA Futsal Cup: kapusgól jelentette az ETO vesztét

2015.11.13. 19:49
A Rába ETO futsalcsapata hazai pályán 5–4-re kikapott a címvédő kazah Kajrat Almatitól az UEFA Futsal Cup elitkörében, a C-csoport utolsó fordulójában.

Az már korábban eldőlt, hogy az orosz Jugra jut a C-csoportból az áprilisi négyes döntőbe, a címvédő legyőzése azonban mindig nagy szó, volt tehát miért hajtania az ETO-nak.

A kazah csapat az első félidőben kétszer is megszerezte a vezetést, de előbb Álex, majd Dróth Zoltán egyenlített. A második játékrészben fordított volt a leosztás, a győriek kerültek előnybe kétszer, és a vendégek egalizáltak.

Sajnos ezzel még nem ért véget a gólok sora, az Almati kapusa, Higuita – aki természetesen nem azonos a kolumbiai labdarúgó-válogatott korábbi bohém kapusával – a felezővonalról bebombázta a labdát, ezzel a kazah gárda megnyerte a mérkőzést.

UEFA FUTSAL CUP, ELITKÖR, GYŐR
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Kajrat Almati (kazah)–Rába ETO 5–4 (2–2)
Győr, Magvassy Sportcsarnoknéző. V: Eduardo Fernandes Coelho (portugál)
Kajrat Almati: Diego Roncaglio – Douglas Jr., Alexandre Moraes, Lukaian, Divanei.
A kispadon:
Higuita (kapus), Jé,Szulejmenov, Leo, Persin, Joan, Igor, Jeszenamanov. Vezetőedző: Cacau
Rába ETO:
Matkovics – Lódi, Juanra, Drahovsky, Dróth. Vezetőedző: Jordi Illa Solé
A kispadon:
Alasztics (k.), Tóth (k.), Farkas, Amrani, Álex, Harnisch, Sáhó, Seidler és Jakatics
Gólszerző: Alexandre Moraes (2.), Igor (13.), Jé (33.), Divanei (37.), Higuita (38.), ill. Álex (8.), Dróth (19.), Drahovsky (23.), Seidler (36.)

A csoport másik mérkőzésén:
Jugra Jugorszk (orosz)–FK EP Chrudim (cseh) 6–0 (3–0)

A csoport végeredménye: 1. Jugra 9 pont (16–4), 2. Kajrat 6 (11–10), 3. Rába ETO 1 (9–13), 4. Chudrim 1 (4–13)