U20-as vb: Thauvin duplájával a franciák először finalisták

2013.07.10. 19:01
Elsőként Franciaország jutott be a Törökországban zajló U20-as labdarúgó-világbajnokság fináléjába, miután az elődöntőben 2–1-re felülmúlta a 2009-es győztes Ghánát. A franciák Florian Thauvin duplájának köszönhetik a döntőt, és történetik első U20-as vb-fináléját.

Franciaország és Ghána már találkozott egymással a vb-n, hiszen az első játéknapon a Les Bleus épp az afrikaiak elleni 3–1-es győzelemmel mutatkozott be. A franciák azóta is remekelnek, az egyenes kieséses szakaszban pedig a ghánaiak is nekiláttak a gólgyártásnak, így izgalmas mérkőzésre volt kilátás, s nem kellett csalódni.

Az első félidő a franciákról szólt, az európaiak nyomtak, ráadásul a helyzetek is jöttek sora, ehhez képest már-már az volt a meglepő, hogy a hajráig nem volt gól. A 43. percben végül megszerezte vezetést Franciaország: Florian Thauvin kényszerítőzött Jean-Christophe Bahebeckkel, előbbi jó ütemben kapta vissza a labdát, erőszakosan tört be a 16-oson belülre, és még Eric Ofori Antwi kapust is kicselezte, mielőtt a hálóba továbbított. 1–0

A gól után közvetlenül akár egyenlíthetett is volna Ghána, ám a váratlan fordulatot a második félidő eleje hozta. A fehér mezesek átvették a kezdeményezést, és Ebenezer Assifuah révén egyenlítettek is a 47. percben: a támadó harcosan tartotta meg a labdát, miközben a védők nem vették túl komolyan, és 20 méterről nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe. 1–1

Az afrikaiak jobban játszottak a játékrész első felében, a franciák nehezen ocsúdtak, a 70. percben azonban már ismét a másik kapu előtt volt többet a labda. A ghánaiak megúsztak egy kontrát, ám a támadásnak még nem volt vége, Thauvin pedig újra villant, balról tört befelé, lapos lövésével szépen „húzta vissza” a labdát a bal alsóba – 2–1!

Kevés maradt hátra, de Ghána nem adta fel, egyenlítési esélyeit pedig növelte, hogy Samuel Umtitit kiállította a játékvezető második sárga lapja miatt. Assifuah sistergős lövése a hosszabbításban majdnem beakadt, ám a PSG kapusa, Alphonse Aréola – nem először a meccsen – nagyot védett, így elsőként Franciaország jutott be a fináléba.