Törökország: Dzsudzsák gólpassza a győztes meccsen

2015.09.28. 21:00
A török élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának záró mérkőzésén a Dzsudzsák Balázzsal felálló Bursaspor hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Eskisehirsport, ezzel elmozdult a kiesőzónából. A magyar válogatott támadó végigjátszotta a meccset, és gólpasszt adott.

Dzsudzsák a 4–2–3–1-es hadrendben a támadósor jobb oldalán kapott helyet, majd a második félidőben, a cserék után átkerült a bal szélre. A tudósítások szerint Dzsudzsák az első játékrészben játszott veszélyesebben, ám a gólok a szünet után születtek.

A 84. percben Ricardo Faty ívelte be a labdát a védők mögé a leshatárról kilépő Tomás Necidnek, aki kapásból a bal alsó sarokba lőtt. A hosszabbításban szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Dzsudzsák Balázs bal oldali beadása után pedig az imént gólpasszt jegyző szenegáli középpályás fejelt a kapuba.

A magyar futballista öt török bajnoki után két gólnál és két asszisztnál jár.

A Bursaspor második győzelmének köszönhetően elmozdult a kiesőzónából, és feljött a 13. helyre, míg az Eskisehirspor csak Futács Márkó csapatát, a Mersint előzi meg a táblázaton.