Törökország: a Fenerbahce a bajnok a szenzációs versenyfutás végén

2011.05.22. 21:05
Szenzációs versenyfutást mutatott be a tavasszal a török élvonalbeli labdarúgó-bajnokságból messze kiemelkedő Fenerbahce és Trabzonspor, a hajsza végén a Fener diadalmaskodott: 18. alkalommal (és először 2007 óta) szerezte meg az aranyérmet a Szuperligában. Összesen ez a Fenerbahce 27. bajnoki aranya.

A Fenerbahce legutóbbi 23 mérkőzésén mindössze 5 pontot vesztett (21–1–1-es mérleg!), de a Trabzonspor is szenzációsan menetelt, január 30-a óta nem veszített meccset, legutóbbi 13 találkozóján 11–2–0 volt a mérlege. Az utolsó forduló előtt azonos pontszámmal állt a két rivális, de a Fenerbahcének héttel jobb volt a gólkülönbsége, és az egymás elleni eredmények (2–3, 2–0) alapján is jobban állt.

A Trabzonspor nem sokat szórakozott, 4–0-ra elpáholta a Karabüksport, viszont ez sem volt elég. A Fener már a 6. percben előnybe került a Sivasspor ottonában, és bár Jakub Navratil felelni tudott André Santos góljára, az isztambuli nagycsapat érvényesítette tudásbeli fölényét. A Fenerbahce Selcuk Sahin és Alex góljával 3–1-re meglépett, Erman Kilic szépített, de a 67. percben Joseph Yobo biztosította a „kanárik" győzelmét és elsőségét, a hazaiak harmadik találata csak szépségtapasz volt.

A Fenerbahce a 2011–2012-es BL főtáblájára jutott, a Trabzonspor (amely 2006–2010 között minden török bajnokságot simán nyert volna mostani pontszámával) a 3. selejtezőkörben kapcsolódik be a küzdelmekbe.

A bronzérmes Bursaspor és a negyedik Gaziantepspor, valamint a kupagyőztes Besiktas az Európa-ligában indul, kiesett a Bucaspor, a Konyaspor és a Kasimpasa. A Galatasaray hagyományaihoz méltatlanul szerepelve a 8. helyen végzett.

A bajnokság gólkirályi címét nagy fölénnyel nyerte meg a Fener támadó középpályása, a brazil Alex, aki 28 találatot szerzett.