Topolya: érvényesült a papírforma Belgrádban

T. J.T. J.
2019.10.30. 21:21
A Topolya igyekezett megnehezíteni a listavezető dolgát (Fotó: <a href="https://www.facebook.com/crvenazvezdafk/photos/pcb.10157845833604884/10157845829939884/?type=3&amp;theater" target="_blank">Facebook</a>)
Nem állt be védekezni, felvállalta a nyílt sisakos játékot a Topolyai Sport Club a szerb Szuper Liga 14. fordulójában a címvédő és éllovas Crvena zvezda vendégeként, amely 3–1-re győzött a topolyai együttes ellen.

A címvédő a 14. percben szerezte meg a vezetést, amikor bal oldali szabadrúgás után Tomane mindenkit megelőzött, és fejjel továbbította a labdát a TSC kapujába. Az enyhe mezőnyfölényben játszó hazaiak egy perccel a félidő vége előtt megduplázták előnyüket, egy lapos beadásba Grabezs szerencsétlenül nyúlt bele, és Filipovics kapus már nem tudott hárítani (2–0).

A második félidőben a nyíltan és bátran játszó TSC-nek sikerült szépítenie: a 63. percben tetszetős vendégakció végén a hazaiak védője, Jander ugyan megelőzte Szilágyit, de csatárokat megszégyenítő mozdulattal a saját kapujába bombázott (2–1). A végeredményt Szimics állította be a 78. percben, amikor a korábban öngólt szerző Jander beadását mintegy hét méterről a TSC kapujába lőtte (3–1).

Az ötödik helyen álló észak-bácskai együttes vasárnap Zentán a szintén 25 pontos nisi Radnicskit fogadja.