Strandfoci-vb: újabb nagy trófeát szerzett Portugália

K. Zs.K. Zs.
2019.12.02. 00:12
A diadalukat ünneplő portugál játékosok (Fotó: AFP)
Portugália válogatottja nyerte meg az idei strandlabdarúgó-világbajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 6–4-re legyőzte Olaszországot. Bár a műfaj nagyon más, érdemes rögzíteni: Portugália nemcsak a strandfoci-vb és az Európai Strandlabdarúgó-liga (EBSL), hanem a labdarúgó Eb és Nemzetek Ligája, valamint a futsal Európa-bajnokság trófeáját is őrzi.

Emmanuele Zurlo tizedik góljával az olaszok szerezték meg a vezetést a paraguayi strand-vb utolsó mérkőzésén, aztán erre a találatra zsinórban öttel válaszoltak a portugálok. Az utolsó harmadban Olaszország két gólra felzárkózott, majd Jordan a harmadik találatával eldöntötte a meccset.

Portugália 2001 és 2015 után harmadszor nyerte meg a világbajnokságot. A gólkirályi címet az olasz Gabriele Gori hódította el 16 góllal.

A következő, 2021-es világbajnokság házigazdája Oroszország lesz, amelynek válogatottja vasárnap kiharcolta a bronzérmet.

STRANDFOCI-VB, PARAGUAY
DÖNTŐ

Portugália–Olaszország 6–4 (1–1, 2–0, 3–3)
Gólszerzők: Leo Martins (7:03, 27:05), Jordan (17:19, 25:16, 34:02), André (17:49), Ill. Zurlo (5:33), Ramacciotti (30:11, 35:48), Josep Jr. (30:50)