Strandfoci-vb: ráijesztettek a címvédőre; tahiti csoda

2013.09.26. 09:45
A negyeddöntőket rendezték csütörtökön a Tahitin zajló strandfoci-világbajnokságon. A címvédő Oroszország szenvedve nyert Irán ellen, csakúgy, mint a 2011-es döntős Brazília Japán ellen. A házigazda történelmet írt Argentína legyőzésével, Spanyolország szenzációs góllal harcolta ki a továbbjutást.

A címvédő Oroszország kétgólos hátrányban (0–2) is volt Irán ellen, ám 6–5-re megnyerte a fordulatos összecsapást, így bejutott a legjobb négy közé. Hasonlóan nehéz meccsen jutott tovább a 2011-es finalista Brazília, amely ellen Japán vezetett, majd kétszer is egyenlíteni tudott. A döntő találatot a négyszeres vb-győztes csapatkapitánya, Bueno szerezte.

A negyeddöntők legnagyobb meglepetését Tahiti szolgáltatta, amely a szoros első két harmad után kiütötte Argentínát. A házigazda ezzel az első óceániai csapat lett, amely elődöntőbe jutott a strandfoci-vb-n. Spanyolország feszült, ám izgalmas meccsen gyűrte le Salvadort, az utolsó harmadban Antonio szenzációs ollózós gólja döntötte el az összecsapást.

A pénteki elődöntőben Spanyolország Brazíliával, a címvédő Oroszország pedig a házigazda Tahitivel találkozik.