Star Sixes: a franciáké az arany, a spanyolok 11 gólt rúgtak a braziloknak

2017.07.16. 23:01
Franciaország nyerte meg a közelmúlt legendáit felvonultató Star Sixes kispályás labdarúgótorna első, londoni állomását.

Az elődöntő első mérkőzésén a franciák a három gólig jutó Ludovic Giuly vezérletével 5–2-re legyőzték a spanyolokat. A másik ágon Dánia némi meglepetésre 4–2-re nyert Brazília ellen.

A bronzmérkőzésre a brazilok minden bizonnyal nem tudták kipihenni magukat, s 11–3-as vereséget szenvedtek a spanyoloktól. Míchel Salgado négyszer, Fernando Morientes pedig háromszor talált be.

A fináléban a franciák szereztek vezetést Giuly révén, a dánok viszont Daniel Jensen góljál egyenlítettek. Nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt Youri Djorkaeff betalált, így Franciaország megszerezte az aranyérmet az első Star Sixes-tornán.

A gólkirály a nagypályán jobbhátvédként futballozó, spanyol Míchel Salgado lett kilenc találattal. A viadal legjobb játékosának a dán Chris Sörensent választották meg.

A győztes francia csapat tagjai: Éric Abidal, Vincent Candela, Bruno Cheyrou, Olivier Dacourt, Youri Djorkaeff, Marcel Desailly, Sébastien Frey (kapus), William Gallas, Ludovic Giuly, Robert Pires (csapatkapitány)

STAR SIXES, LONDON
3. NAP
Elődöntő

Spanyolország–Franciaország 2–5 (Mendieta, Luis García, ill. Giuly 3, Candela, Djorkaeff)
Brazília–Dánia 2–4 (Elano 2, ill. M. Jörgensen 2, Nörregaard, Junker)