Skócia: Rangers-égés, legutóbb 1959-ben történt ilyen

2015.02.08. 18:53
Nem jutott be a skót FA-kupa legjobb nyolc csapata közé a Rangers, miután hazai pályán kikapott az ugyancsak másodosztályú Raith Roverstől.

A Championshipben a glasgow-iaktól 12 pontos elmaradásban lévő, hatodik helyen tanyázó kirkcaldyi együttes vendégjátékára mindössze 11 422 néző volt kíváncsi az Ibrox Parkban, ám kevés szórakoztató pillanat jutott a csekély számú hazai drukker számára: a vendégek kétszer is vezetéshez jutottak a második félidőben, és Christian Nade találatára már nem volt reakciójuk a hazaiaknak.

A Dundee United a harmadosztályú Stanraer elleni 3–0-s idegenbeli győzelemmel jutott be a negyeddöntőbe, amelynek sorsolását izgatottan várhatja a Celtic, a Queen of the South, a Hibernian, a Falkirk és az Inverness is. A Spartans–Berwick Rangers párharcban a szombati 1–1 után megismételt mérkőzés következik.