Skócia: kiütés! 585 nap után ismét kikapott a Celtic

2017.12.17. 15:55
A Hearts óriási sikert aratott a Celtic ellen (Fotó: theguardian.com)
A skót élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Celtic 4–0-ra kikapott a Hearts otthonában, így Brendan Rodgers csapata 69 veretlenül megvívott tétmérkőzés után talált legyőzőre Skóciában.

A hazaiak a 26. percben a 16 éves Harry Cochrane találatával szerezték meg a vezetést, majd tíz perccel később Kyle Lafferty góljával duplázták meg előnyüket. A fordulás után Manuel Milinkovics kétszer is betalált a címvédőnek (második gólját büntetőből szerezte), így a Hearts 2011 októbere után ismét legyőzte a Celticet a bajnokságban.

Érdekesség, hogy 2016. május 11-e (St. Johnstone 1–2) után 585 nappal talált ismét legyőzőre a Celtic Skóciában, így megszakadt a 69 mérkőzéses (47 győzelem, 9 döntetlen a bajnokságban, 5 győzelem az FA-kupában, 8 győzelem a Ligakupában) veretlenségi sorozata.

Ez egyben azt jelenti, hogy Brendan Rodgers a Celtic menedzsereként először kapott ki skót csapattól.