Románia: a Sepsi megverte otthon a kupagyőztest

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2018.07.29. 19:10
Megnyerte első hazai mérkőzését a 2018–2019-es szezonban a Sepsi OSK labdarúgócsapata a román élvonalban, a székelyföldi együttes a tavalyi bronzérmes és kupagyőztes Universitatea Craiovát múlta felül.

A meccs nagy részében jóval veszélyesebben támadó szentgyörgyiek győztes gólját Birahima Tandia lőtte, a francia támadó a saját fejese után a kapusról kipattanó labdát kotorta a hálóba. A vendégek csak az utolsó fél órában kezdeményeztek, de csupán egyetlen kaput találó lövésük volt, miközben a Sepsi OSK a gól után is veszélyesen kontrázott, ám sem Fülöp, sem Tandia nem tudott többször túljárni Pigliacelli kapus eszén.

Prosser Dániel ezúttal is kezdő volt a szentgyörgyi csapatban, ezúttal balszélsőt játszott, és a 2. percben ő hagyta ki a mérkőzés első nagy hazai helyzetét: balról tört kapura, de a rövid sarok mellé lőtt. A 57. percben cserélték le, a center Szimonovszki váltotta.

ROMÁNIA, LIGA 1
2. FORDULÓ
Sepsi OSK–Universitatea Craiova 1–0
(Tandia 61.)
FCSB–Dinamo Bucuresti 20.00
Az élcsoport: 1. Botosani 4 pont (3–1), 2. Astra 4 (2–1), 3. Dunarea Calarasi 4 (1–0), ...6. Sepsi 3 (1–1)