Ligue 1: hengerelt a PSG, még Ibra is le volt nyűgözve - a nézőtéren

2015.04.25. 18:59
A kétgólos Edinson Cavani, a triplázó Ezequiel Lavezzi és Javier Pastore ünnepel – balról jobbra (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain négy gólt is szerzett a Lille elleni francia bajnoki első félidejében. Maxwell már az első percben eredményes volt, Cavani a 4. percben növelte az előnyt, majd Lavezzi duplázott – de ezzel még korántsem volt vége: a párizsiak 6–1-es győzelemmel zárták a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulóját.

A fordulás után Cavani is, Lavezzi is növelte góljai számát, a Lille közben szépített, a vége 6–1 lett – idénybeli legnagyobb győzelmével a PSG átvette a vezetést a tabellán.

Az első percekben esett gólokat a mérkőzésről eltiltás miatt hiányzó, az eseményeket a lelátóról bőrkabátban és napszemüvegben követő Zlatan Ibrahimovic is elégedettséggel fogadta.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
34. FORDULÓ, szombati mérkőzések
PSG–Lille 6–1 (Maxwell 1., Cavani 4., 73. – a másodikat 11-esből, E. Lavezzi 28., 42., 77., ill. Basa 59.)
Evian-TG–Bastia 1–2 (Sunu 42., ill. Kamano 57., 87.)
Caen–Guingamp 0–2 (Beauvue 49., Marveaux 66.)
Rennes–Nice 2–1 (Prcic 47., Konradsen 90., ill. Bauthéac 22.)
Bordeaux–Metz 1–1 (Hazri 83., ill. Sassi 24.)
Toulouse–Nantes 1–1 (Regattin 22., ill. Bedoya 88.)

1. Paris SG 33 19 11 3 67–32 +35 68
2. Lyon 33 19 8 6 64–27 +37 65
3. Monaco 33 16 11 6 40–23 +17 59