Premjer-liga: Dzsudzsák-gólpassz és gólzáporos iksz

2013.04.21. 18:26
Az orosz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premjer-liga) 25. fordulójában a Dinamo Moszkva majdnem egy félidőnyit emberelőnyben játszott, mégis csak a hajrában mentett pontot az Anzsi Mahacskala ellen. Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, és gólpasszal segítette csapatát.

A 36. percben Christian Noboa szerezte meg a vezetést a vendég Dinamónak, azonban sokáig nem örülhettek Dzsudzsák Balázsék, mert egy szöglet és egy kézgyanús fejes után egyenlített az Anzsi. A második félidőben az egyenlítő találatot szerző Mbark Busszufát kiállította a játékvezető, de ez nem látszott meg a folytatásban, és egy ellentámadás végén Jurij Zsirkov vezetéshez juttatta a hazaiakat.

A folytatásban is csak erőtlenül próbálkoztak a vendég moszkvaiak, és egy tökéletes kontratámadás végén Samuel Eto'o is betalált közelről, 3–1. A 73. percben aztán szépített a vendégcsapat, Dzsudzsák átadásából Alan Gatagov volt eredményes. A vendégek aztán Kevin Kuranyi fejesével a vége előtt kevéssel egyenlíteni tudtak, így kupakudarc után döntetlent értek el a rangadón.

DZSUDZSÁK GÓLPASSZA 2:36-TÓL