NOB vb-ülés: megszületett az amerikai tévés megállapodás

MTI MTIMTI MTI
2012.05.24. 20:47
Címkék
Megszületett a televíziós közvetítési- és marketingjogokból származó nyereségek újrafelosztásáról szóló új megállapodás a Nemzetközi (NOB) és az Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága (USOC) között.

A NOB csütörtöki közlése szerint a hosszú távú megállapodás végleges jóváhagyást kapott a végrehajtó bizottságtól. A 2020-tól 2040-ig érvényes megegyezés megszünteti a hosszú ideje tartó vitát a televíziós olimpiai- és marketingbevételekkel kapcsolatban. A nézeteltérés miatt alaposan megromlott a két szervezet közötti kapcsolat.

Az USOC vezetői korábban azt mondták, addig nem jelentkeznek olimpiarendezésre, amíg a bevétel-probléma meg nem oldódik. Mivel a megegyezés most megszületett, máris mérlegelik, hogy kandidálnak a 2022-es téli vagy a 2024-es nyári játékok megrendezésére.

Az új egyezség alapján az Egyesült Államok olimpiai szervezete húszszázalékos részesedést kap a globális, és 12,75 százalékot az amerikai szponzori bevételekből és sugárzási jogokból. A NOB és az USOC még 1996-ban kötött határozatlan idejű szerződést, amelyet azonban újra kellett tárgyalni.

Az új bevétel-megosztási szabályok 2020-ban lépnek életbe. Az egyeztetés már több mint két éve tart, és amikor a NOB főigazgatója, Christophe De Kepper a múlt héten, Washingtonban találkozott Scott Blackmun USOC-elnökkel, tisztázták az összes részletet.

Az elhúzódó vita döntő jelentőségű volt abban, hogy New York jelentkezése az idei nyári játékokra sikertelennek bizonyult, Chicago pedig az első körben búcsúzni kényszerült a 2016-os olimpiarendezés odaítélése során.

Legfrissebb hírek

A Győrbe tartó Bouktit mindent megtett a Metz sikeréért

Kézilabda
4 perce

A ZTE bejelentette középső védője távozását – hivatalos

Labdarúgó NB I
34 perce

Szépített a San Antonio az NBA-döntőben

Amerikai sportok
51 perce

MotoGP: Marc Márquez győzelme ellenére óvatos a folytatást illetően

Egyéb autó-motor
1 órája

Keddi sportműsor: a magyar válogatott a kazahokat fogadja Debrecenben

Minden más foci
7 órája

Angyal Dániel: Szeretnénk maradandót alkotni; a Metz ellen már nem fért bele a hiba a Győrnek

E-újság
7 órája

Szívügy – Somogyi Zsolt jegyzete

Minden más foci
8 órája

Kihűlő szerelmek – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
8 órája
Ezek is érdekelhetik