NL: hiába Haaland gólja, Szlovénia legyőzte Norvégiát

R. P.R. P.
2022.09.24. 22:50
Mitrovics három gólt szerzett (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójának 4. csoportjában Szlovénia 2–1-re legyőzte Norvégiát, míg az 1. csoportban Ukrajna 5–0-ra megverte Örményországot.

A 4. csoportban éllovas norvégok nagy esélyt szalasztottak el Szlovénia ellen, hiszen győzelemmel nagyot léptek volna a csoportelsőség, egyben a feljutás felé. Erling Haaland azonban hiába szerezte meg a vezetést a 47. percben a vendégeknek, Andraz Sporar és Benjamin Sesko találatával a hazaiak fordítottak. A 2–1-gyel a szlovénok nagyon fontos három pontot értek el a bennmaradásért folyó harcban.

Nyertek a szerbek is, Alekszandar Mitrovics három gólt szerzett a svédek elleni 4–1-es győzelem során. Ezzel pontszámban beérték a norvégokat, vagyis az utolsó körben Norvégia vagy Szerbia vívja ki a feljutást.

Az 1. csoportban az ukránok elsősorban a második félidőben remekeltek az örmények ellen. Olekszandr Zubkov, a Ferencváros korábbi játékosa is eredményes volt. Bár Olekszandr Petrakov együttese ezzel a sikerrel az élre állt, este a skótok is győztek 2–1-re az írek ellen, így az ukránok a nap végén maradtak a második helyen.

A 2. csoportban hiába szerzett gólt a korábbi ferencvárosi Myrto Uzuni, az albánok 2–1-es vereséget szenvedtek Izraeltől, amely így bebiztosította helyét az A-ligában a következő Nemzetek Ligájában.

NEMZETEK LIGÁJA
5. FORDULÓ

B-LIGA
1. CSOPORT

Örményország–Ukrajna 0–5 (Timcsik 22., Zubkov 57., Dovbik 69., 84., Ihnatenko 81.)
Skócia–Írország 2–1 (Hendry 49., Christie 82. – 11-esből, ill. Egan 18.)

1. Skócia 5 4 1 11–5 +6 12
2. Ukrajna 5 3 1 1 10–4 +6 10
3. Írország 5 1 1 3 5–5 0 4
4. Örményország 5 1 4 2–14 –12 3