NL, D-liga: feröeri dráma; Andorra pontot csent a lettektől

H. K.H. K.
2020.09.03. 22:36
Lettország meglepetésre hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott Andorrával a labdarúgó Nemzetek Ligájában, a D-Liga 1. csoportjának nyitó fordulójában. Az esti mérkőzésen a feröeri válogatott drámai hajrában 3–2-re nyert Málta ellen.

Noha a lettek óriási mezőnyfölényben játszottak az elejétől, a befejezésekbe rendre hiba csúszott – Lettország az 56. percben még egy büntetőt is elhibázott.

A 71. percben ráadásul Vladislavs Gutkovskis megütötte a földön fekvő ellenfelét, amiért rögtön piros lapot kapott.

Hiába a lehetőségek, a lettek meglepetésre nem szereztek gólt, így 0–0-val kezdtek Andorra ellen a Nemzetek Ligájában.

A csoport másik összecsapásán Feröer a 25. percben előnybe került Málta ellen.

Ám 13 perccel később egyenlítettek a vendégek.

Málta a 73. percben ráadásul fordított (1–2), ám a hazaiak a hajrában kétszer is betaláltak, így 3–2-re nyertek és begyűjtötték a három pontot.

NEMZETEK LIGÁJA, 1. FORDULÓ
D-LIGA
1. CSOPORT
Lettország–Andorra 0–0

Feröer–Málta 3–2 (K. Olsen 25., A. Olsen 87., B. Olsen 90., ill. Degabriele 37., Agius 73.)