NL: Uzuniék vezettek, de kikaptak Izraeltől

2022.06.10. 22:50
Uzuniék vezettek, de kikaptak Izraeltől (Fotó: Getty Images)
Kora esti mérkőzéseket is rendeztek a labdarúgó Nemzetek Ligájában, a C-liga 3. csoportjában és a D-liga 1. csoportjában: a szlovákok nyögvenyelősen, 1–0-ra győztek Azerbajdzsánban, míg Lettország fordított és 4–2-re megverte Moldovát. Este a Ferencváros korábbi játékosával, Myrto Uzunival felálló Albánia vezetett, de kikapott Izraeltől.

A Ferencváros korábbi támadójával, Myrto Uzunival felálló Albánia egy erősen véleményes tizenegyessel – amit Armando Broja (Chelsea) értékesített – szerzett vezetést (VIDEÓ ITT!), ám Manor Szolomon duplájával Izrael fordított és nyert.

Az Oroszország–Izland mérkőzésre nem került sor előbbi kizárása miatt.

Hogy a szlovákok szenvedését a friss kapitányváltás – Stefan Tarkovicot egy nappal a Kazahsztántól elszenvedett 1–0-s vereség után, kedden menesztették –, vagy a tribünről trombitával megtámogatott azeriek harciassága okozta, kérdéses. Az viszont biztos, hogy a hajráig nem volt meg a vendégek támadásaiban az átütő erő, a 81. percben azonban a korábbi Manchester City-játékos, Vladimír Weiss megtörte a jeget: egy szép összjáték után a hálóba zúdította a labdát (VIDEÓ ITT). Három perccel később Lukás Haraslín majdnem kétgólosra növelte csapata előnyét, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, így maradt az 1–0-s szlovák győzelem.

Vladímir Weiss mentette meg a szlovákok becsületét (Fotó: Getty Images)

Szlovákia három forduló után – az erősnek semmiképpen sem mondható csoportjában – 6 ponttal a második helyen áll. Az őt legyőző Kazahsztán vezet, de csak 1–1-ig jutott a Fehéroroszország elleni esti meccsen.

Gólzáporosra sikerült a Moldova–Lettország találkozó: a moldvaiak a DAC-támadó Ion Nicolaescu tizenegyesből lőtt góljával szerezték meg a vezetést, ám a lettek rövid időn belül fordítottak, s Vladislavs Gutkovskis, valamint Janis Ikaunieks duplájának köszönhetően 4–2-re győztek idegenben.

Albánia–Izrael 1–2
(Broja 45+2. – 11-esből, ill. Szolomon 57., 73.)

(Weiss 81.)
Fehéroroszország–Kazahsztán 1–1 (Malkevics 84., ill. Ajimbetov 13.)

Moldova–Lettország 2–4
(Nicolaescu 5. – 11-esből, Motpan 64., ill. Gutkovskis 19., 60., Ikaunieks 26., 75.)
Andorra–Liechtenstein 2–1 (Jordi Aláez 78. – 11-esből, Jesús Rubio 82., ill. L. Meier 90+3.)