NL, B-liga: hiába a Haaland-gól, kikaptak otthon a norvégok

K. Zs.K. Zs.
2020.09.04. 22:56
A szlovák Stanislav Lobotka (balra) és a cseh Borek Dockal küzd a labdáért (Fotó: AFP)
Hiába szerzett gólt Erling Haaland, Norvégia labdarúgó-válogatottja hazai pályán 2–1-re kikapott Ausztriától a Nemzetek Ligája pénteki játéknapján. További három mérkőzést rendeztek pénteken a B-ligában: Csehország 3–1-re megnyerte a Szlovákia elleni pozsonyi presztízsmérkőzést, míg Izrael Skóciában, Észak-Írország Romániában harcolt ki 1–1-es döntetlent – az északírek úgy, hogy a 39. perctől emberhátrányban játszottak.

Norvégia legutóbb napra pontosan négy évvel ezelőtt, 2016 szeptemberében szenvedett vereséget hazai pályán (Németország, 0–3), de ezúttal nem volt esélye: az osztrákok végig uralták a mérkőzést, a hazaiak csupán egyszer találták el a kaput – Erling Haaland szépítő góljánál.

A csoport másik mérkőzésén a románok korán vezetést szereztek, ráadásul a könyöklésért kiállított Josh Magennis piros lapja következtében még a szünet előtt emberelőnybe kerültek. Csakhogy Bailey Peacock-Farrell kapus meccsben tartotta az északíreket, akik az utolsó percekben, Gavin Whyte fejes góljával egyenlítettek, s megszerezték történetük első NL-pontját.

A csehek fölényben játszottak Pozsonyban, a szlovákok erejéből csak a szépítésre futotta nem sokkal a lefújás előtt, Izrael viszont megdolgozott az egy pontért Skóciában.

NEMZETEK LIGÁJA, 1. FORDULÓ
B-LIGA
1. CSOPORT
Románia–Észak-Írország 1–1
(Puscas 25., ill. Whyte 86.)
Norvégia–Ausztria 1–2 (Haaland 66., ill. Gregoritsch 35., Sabitzer 54. – 11-esből)
2. CSOPORT
Skócia–Izrael 1–1
(Christie 45. – 11-esből, ill. Zahavi 73.)
Szlovákia–Csehország 1–3 (Schranz 88., ill. Coufal 48., Dockal 53. – 11-esből, Krmencík 86.)