nemzetisport.hu 2018.09.05 10:41 Frissítve: 2018.09.05 13:55

Nemzetek Ligája: hat nap alatt 21 mérkőzés a képernyőn

A következő hat napban 21 mérkőzés is élőben kerül az M4 Sport, illetve a Sport1 és a Sport2 műsorára a csütörtökön induló Nemzetek Ligájából. Az UEFA új válogatott sorozatának csoportkörére ezen az őszön kerül sor, szeptemberben csoportonként két fordulót játszanak – a magyar válogatott szombaton Finnországban játszik, kedden Görögországot fogadja. Íme, a következő napok menetrendje és alatta a legfontosabb tudnivalók az új sorozatról.

 

NEMZETEK LIGÁJA, A KÖVETKEZŐ NAPOK PROGRAMJA

SZEPTEMBER 6., CSÜTÖRTÖK

A-DIVÍZIÓ
1. csoport
20.45:
Németország–Franciaország (Tv: Sport1)

B-DIVÍZIÓ
1. csoport
20.45:
Csehország–Ukrajna
4. csoport
20.45:
Wales–Írország (Tv: Sport2)

C-DIVÍZIÓ
3. csoport
20.45:
Szlovénia–Bulgária
20.45: Norvégia–Ciprus

D-DIVÍZIÓ
1. csoport
16.00:
Kazahsztán–Grúzia (Tv: Sport2)
20.45: Lettország–Andorra
4. csoport
18.00:
Örményország–Liechtenstein (Tv: Sport2)
20.45: Gibraltár–Macedónia

SZEPTEMBER 7., PÉNTEK

A-DIVÍZIÓ
3. csoport
20.45:
Olaszország–Lengyelország (Tv: Sport1)

B-DIVÍZIÓ
2. csoport
20.45:
Törökország–Oroszország (Tv: Sport2)

C-DIVÍZIÓ
1. csoport
20.45:
Albánia–Izrael
4. csoport
20.45:
Litvánia–Szerbia
20.45: Románia–Montenegró

D-DIVÍZIÓ
3. csoport
18.00:
Azerbajdzsán–Koszovó (Tv: Sport1)
20.45: Feröer–Málta

SZEPTEMBER 8., SZOMBAT

C-DIVÍZIÓ
2. csoport
18.00:
Finnország–MAGYARORSZÁG (Tv: M4 Sport)
20.45: Észtország–Görögország (Tv: Sport2)

A-DIVÍZIÓ

2. csoport
18.00:
Svájc–Izland (Tv: Sport1)
4. csoport
20.45:
Anglia–Spanyolország (Tv: Sport1)

B-DIVÍZIÓ
3. csoport
15.00:
Észak-Írország–Bosznia-Hercegovina (Tv: Sport1)

D-DIVÍZIÓ
2. csoport
18.00:
Fehéroroszország–San Marino (Tv: Sport2)
20.45: Luxemburg–Moldova

SZEPTEMBER 9., VASÁRNAP

A-DIVÍZIÓ
1. csoport
20.45:
Franciaország–Hollandia (Tv: Sport1)

B-DIVÍZIÓ
1. csoport
15.00:
Ukrajna–Szlovákia (Tv: Sport1)
4. csoport
18.00:
Dánia–Wales (Tv: Sport1)

C-DIVÍZIÓ
3. csoport
18.00:
Bulgária–Norvégia
20.45:
Ciprus–Szlovénia

D-DIVÍZIÓ
1. csoport
18.00:
Grúzia–Lettország
4. csoport
18.00:
Macedónia–Örményország
20.45:
Liechtenstein–Gibraltár

SZEPTEMBER 10., HÉTFŐ

A-DIVÍZIÓ
3. csoport
20.45:
Portugália–Olaszország (Tv: Sport1)

B-DIVÍZIÓ
2. csoport
20.45:
Svédország–Törökország (Tv: Sport2)

C-DIVÍZIÓ
1. csoport
20.45:
Skócia–Albánia
4. csoport
20.45:
Szerbia–Románia
20.45: Montenegró–Litvánia

D-DIVÍZIÓ
1. csoport
20.45:
Andorra–Kazahsztán
3. csoport
20.45:
Koszovó–Feröer
20.45: Málta–Azerbajdzsán

SZEPTEMBER 11., KEDD

C-DIVÍZIÓ
2. csoport
20.45: MAGYARORSZÁG–Görögország (Tv: M4 Sport)
20.45: Finnország–Észtország (Tv: Sport2)

A-DIVÍZIÓ
2. csoport
20.45: Izland–Belgium
4. csoport
20.45: Spanyolország–Horvátország (Tv: Sport1)

B-DIVÍZIÓ
3. csoport
20.45:
Bosznia-Hercegovina–Ausztria

D-DIVÍZIÓ
2. csoport
20.45:
San Marino–Luxemburg
20.45: Moldova–Fehéroroszország

A legfontosabb tudnivalók a Nemzetek Ligájáról

• az A-liga négy csoportelsője bejut a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe, amelyet 2019 júniusában rendeznek meg;
• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a  gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

Mindegyik ligából négy válogatott jogot szerez a 2020-as Európa-bajnokság 2020. tavaszi pótselejtezőjében való részvételre; a jog alapvetően a 16 csoportelsőt illeti meg, ám ha ők időközben sikerrel teljesítik az Eb-selejtezőt (2019), a pótselejtező helyeit az addigi NL-teljesítmény alapján feltöltik, lehetőleg ligákon belül.

A C-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Izrael, Albánia, Skócia
2. csoport: MAGYARORSZÁG, Észtország, Finnország, Görögország
3. csoport: Ciprus, Bulgária, Norvégia, Szlovénia
4. csoport: Litvánia, Montenegró, Szerbia, Románia

Az A-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Hollandia, Franciaország, Németország
2. csoport: Izland, Svájc, Belgium
3. csoport: Lengyelország, Olaszország, Portugália
4. csoport: Horvátország, Anglia, Spanyolország

A B-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Csehország, Ukrajna, Szlovákia
2. csoport: Törökország, Svédország, Oroszország
3. csoport: Észak-Írország, Bosznia-Hercegovina, Ausztria
4. csoport: Dánia, Írország, Wales

A D-LIGA CSOPORTBEOSZTÁSA
1. csoport:
Andorra, Kazahsztán, Lettország, Grúzia
2. csoport: San Marino, Moldova, Luxemburg, Fehéroroszország
3. csoport: Koszovó, Málta, Feröer, Azerbajdzsán
4. csoport: Gibraltár, Liechtenstein, Örményország, Macedónia

AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSOR SZÁMÍTÁSA

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.

2019.12.07 14:47:57

Minden más foci CSILLAG PÉTER (POZSONY, összefoglaló), DÖMÖTÖR CSABA (fotó) RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A pozsonyiak nagyszerű formában futballozó magyar középpályása gólpasszt adott, csapata feledtette dunaszerdahelyi kudarcát.